Saturday, August 29, 2015

RPH Minggu Ke - 33

Rancangan Pelajaran Harian ~  10 - 14 Ogos 2015



Tarikh 10 Ogos 2015 (Isnin)
Minggu 33
Catatan Menghadiri Sesi Penyelarasan Skor Kajian Rekaan Seni Visual, 2611/3 Pendidikan Seni Visual SPM 2015 di SMK Balai Ringin.

Tarikh 11 Ogos 2015 (Selasa)
Minggu 33
Catatan Menghadiri Sesi Penyelarasan Skor Kajian Rekaan Seni Visual, 2611/3 Pendidikan Seni Visual SPM 2015 di SMK Tebakang.

Tarikh 12 Ogos 2015 (Rabu)
Minggu 33
Catatan Sesi Penyelarasan Skor Kajian Rekaan Seni Visual, 2611/3 Pendidikan Seni Visual SPM 2015 di SMK Serian.

Tarikh 13 Ogos 2015 (Khamis)
Minggu 33
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K10
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
  • Ukiran Kayu
    • Sejarah seni ukiran di Malaysia
    • Aplikasi seni ukiran
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan secara ringkas sejarah seni ukiran di Malaysia.
  2. Meneliti contoh-contoh aplikasi seni ukiran pada bahagian rumah dan barangan kegunaan harian.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh produk ukiran kayu.
  2. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  3. Murid diminta untuk membaca dan memahami kandungan pelajaran.
  4. Guru menerangkan isi pelajaran.
  5. Perbincangan berdasarkan buku rujukan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau wali.
Bahan: Contoh ukiran kayu.
Media: Kraf tangan
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Penghargaan seni kraf tangan tradisional.
Refleksi Murid mengetahui perkembangan sejarah seni kraf ukiran di Malaysia serta berupaya menyatakan contoh-contoh aplikasi seni ukiran pada bahagian rumah dan barangan kegunaan harian.

Tarikh 13 Ogos 2015 (Khamis)
Minggu 33
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Landskap Persekitaran
Unit Pembelajaran Landskap Persekitaran
  • Perabot, Barangan Hiasan, dan Pembinaan Lain dalam Seni Reka Landskap
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan lakaran beberapa elemen seni reka landskap dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan elemen-elemen landskap persekitaran.
  2. Guru menerangkan teknik penghasilan lakaran.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lakaran.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh lakaran elemen landskap.
Media: Lukisan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali melukis. Hasil lukisan murid adalah baik dan berkualiti.

Tarikh 14 Ogos 2015 (Jumaat)
Minggu 33
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional
Unit Pelajaran
  • Ukiran Kayu
    • Sejarah seni ukiran di Malaysia
    • Aplikasi seni ukiran
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan secara ringkas sejarah seni ukiran di Malaysia.
  2. Meneliti contoh-contoh aplikasi seni ukiran pada bahagian rumah dan barangan kegunaan harian.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh produk ukiran kayu.
  2. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  3. Murid diminta untuk membaca dan memahami kandungan pelajaran.
  4. Guru menerangkan isi pelajaran.
  5. Perbincangan berdasarkan buku rujukan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau wali.
Bahan: Contoh ukiran kayu.
Media: Kraf tangan
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Penghargaan seni kraf tangan tradisional.
Refleksi Murid mengetahui perkembangan sejarah seni kraf ukiran di Malaysia serta berupaya menyatakan contoh-contoh aplikasi seni ukiran pada bahagian rumah dan barangan kegunaan harian.

No comments:

Post a Comment