Saturday, February 25, 2012

RPH Minggu Ke - 8

Rancangan Pelajaran Harian ~ 20 - 24 Februari 2012



Tarikh 20 Februari 2012 (Isnin)
Minggu 8
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan cat air berhal-bendakan hidupan marin dengan mengutamakan unsur bentuk dan warna.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis & mewarna
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya catan.
  2. Murid diminta memberi maklumat berdasarkan catan yang ditunjukkan.
  3. Guru membuat demonstrasi teknik mewarna.
  4. Amali mewarna catan.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran
Keperluan Alat: Berus
Media: Cat air.
Bahan: Contoh catan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan catan berhal-bendakan hidupan marin dengan baik.

Tarikh 20 Februari 2012 (Isnin)
Minggu 8
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
  • Aliran penting seni catan
    • Seni Pop
    • Seni Op
    • Seni Minimalime
    • Seni Konseptual
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri aliran seni catan dengan betul
  2. menyenaraikan tokoh-tokoh seni setiap aliran dengan tepat.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh catan.
  2. Guru menerangkan setiap jenis aliran seni catan.
  3. Murid diminta untuk berbincang dalam kumpulan.
  4. Murid diminta untuk melaporkan hasil perbincangan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan buku nota.
Bahan: Contoh catan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai nilai karya catan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan berupaya menyatakan nama-nama pelukis terkenal tempatan serta aliran seni lukis yang diamalkan dengan betul.

Tarikh 21 Februari 2012 (Selasa)
Minggu 8
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Luksian
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah gubahan lukisan berhal-bendakan kasut kanvas dengan penekanan kepada unsur bentuk dan ruang dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan.
  2. Murid diminta untuk menyatakan jenis serta fungsi unsur seni dalam penghasilan karya.
  3. Murid diarah untuk memulakan aktiviti melukis berdasarkan gambar koleksi.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel dan pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Murid berupaya menghasilkan lakaran alam benda dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 21 Februari 2012 (Selasa)
Minggu 8
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran Catan
  • Aliran penting seni catan
    • Seni Pop
    • Seni Op
    • Seni Minimalime
    • Seni Konseptual
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri aliran seni catan dengan betul
  2. menyenaraikan tokoh-tokoh seni setiap aliran dengan tepat.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh catan melalui tayangan LCD.
  2. Guru memperkenal dan menyampaikan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting.
  4. Penilaian melalui sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Buku nota, contoh catan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan berupaya menyatakan nama-nama pelukis terkenal tempatan serta aliran seni lukis yang diamalkan dengan betul.

Tarikh 22 - 24 Februari 2012 (Rabu - Jumaat)
Minggu 8
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5, 4K7 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
  • Aliran seni lukis
Aktiviti Pembelajaran
  • Murid menyalin nota
    • Aliran-aliran seni lukis penting
Catatan Menghadiri Mesyuarat Pentaksiran Berasaskan Sekolah bagi mata pelajaran Pendidikan Seni Visual - Kertas Kajian Rekaan Seni Visual SPM 2012 Peringkat Kebangsaan.
Ruj: KP.LP.004.07.01.14.2611/3 (39)

Tarikh : 22 - 24 Februari 2012
Tempat: Hotel Pearl International, Kuala Lumpur.

Tarikh 22 - 24 Februari 2012 (Rabu - Jumaat)
Minggu 8
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
Aktiviti Pembelajaran Mencari koleksi gambar kajian serta membuat catatan sebagai sumber ilham dalam penghasilan karya.
Catatan Menghadiri Mesyuarat Pentaksiran Berasaskan Sekolah bagi mata pelajaran Pendidikan Seni Visual - Kertas Kajian Rekaan Seni Visual SPM 2012 Peringkat Kebangsaan.
Ruj: KP.LP.004.07.01.14.2611/3 (39)

Tarikh : 22 - 24 Februari 2012
Tempat: Hotel Pearl International, Kuala Lumpur.

Sunday, February 19, 2012

RPH Minggu Ke - 7

Rancangan Pelajaran Harian ~ 13 - 17 Februari 2012



Tarikh 13 Februari 2012 (Isnin)
Minggu 7
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan cat air berhal-bendakan hidupan marin dengan mengutamakan unsur bentuk dan warna.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis & mewarna
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya catan.
  2. Murid diminta memberi maklumat berdasarkan catan yang ditunjukkan.
  3. Guru membuat demonstrasi teknik mewarna.
  4. Amali mewarna catan.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran
Keperluan Alat: Berus
Media: Cat air.
Bahan: Contoh catan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan catan berhal-bendakan hidupan marin dengan baik.

Tarikh 13 Februari 2012 (Isnin)
Minggu 7
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan pensel warna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel berhal-bendakan flora dengan penekanan diberi kepada unsur bentuk dan warna.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya luksian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur seni yang diaplikasikan serta ciri-ciri lukisan.
  3. Guru membuat demonstrasai melukis dan mewarna.
  4. Amali melukis dan mewarna oleh murid.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan tolong-menolong.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali. Hasil lukisan adalah baik.

Tarikh 14 Februari 2012 (Selasa)
Minggu 7
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Luksian
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah gubahan lukisan berhal-bendakan kasut kanvas dengan penekanan kepada unsur bentuk dan ruang dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan.
  2. Murid diminta untuk menyatakan jenis serta fungsi unsur seni dalam penghasilan karya.
  3. Murid diarah untuk memulakan aktiviti melukis berdasarkan gambar.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel dan pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Murid berupaya menghasilkan lakaran alam benda dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 14 Februari 2012 (Selasa)
Minggu 7
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran Catan
  • Pengenalan
  • Sejarah seni catan
  • Aliran seni catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui definisi dan sejarah perkembangan catan,
  2. Memahami dan mengetahui ciri-ciri aliran catan realisme dan impresionisme.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh catan melalui tayangan LCD.
  2. Guru memperkenal dan menyampaikan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting.
  4. Penilaian melalui sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Buku nota, contoh catan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid memahami dan mengetahui isi pelajaran serta berupaya menjawab soalan-soalan yang dikemukakan dengan baik.

Tarikh 15 Februari 2012 (Rabu)
Minggu 7
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
  • Pengenalan
  • Sejarah seni catan
  • Aliran seni catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui definisi dan sejarah perkembangan catan,
  2. Memahami dan mengetahui ciri-ciri aliran catan realisme dan impresionisme.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh catan melalui tayangan LCD.
  2. Guru memperkenal dan menyampaikan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting.
  4. Penilaian melalui sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Buku nota, contoh catan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid memahami dan mengetahui isi pelajaran serta berupaya menjawab soalan-soalan yang dikemukakan dengan betul.

Tarikh 16 Februari 2012 (Khamis)
Minggu 7
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
  • Aliran seni catan
    • Ekspretionisme
    • Ekspretionisme Abstrak
    • Kiubisme
    • Surealisme
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui gaya catan, penggunaan media dan teknik serta pelukis terkenal bagi aliran seni catan tertentu.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh catan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Perbicangan isi pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan
Refleksi Murid mampu menyatakan gaya, penggunaan media dan teknik setiap aliran seni catan dengan baik.

Tarikh 16 Februari 2012 (Khamis)
Minggu 7
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah gubahan lukisan berhal-bendakan kasut kanvas dengan penekanan kepada unsur bentuk dan ruang dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan.
  2. Murid diminta memberi komen pada catan yang ditunjukkan.
  3. Guru membuat demonstrasi teknik melakar.
  4. Amali melukis.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Kebanyakan murid berupaya menghasilkan lukisan dengan teknik yang betul. Hasil lukisan adalah baik.

Tarikh 17 Februari 2012 (Jumaat)
Minggu 7
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus.
Unit Pembelajaran Catan
  • Aliran seni catan
    • Ekspretionisme
    • Ekspretionisme Abstrak
    • Kiubisme
    • Surealisme
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui gaya catan, penggunaan media dan teknik serta pelukis terkenal bagi aliran seni catan tertentu.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh catan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Perbicangan isi pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid mampu menyatakan gaya, penggunaan media dan teknik setiap aliran seni catan dengan baik.

Monday, February 13, 2012

RPH Minggu Ke - 6

Rancangan Pelajaran Harian ~ 7 - 11 Februari 2012



Tarikh 7 Februari 2012 (Selasa)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan berhal-bendakan flora dengan menggunakan media cat air dengan mengutamakan unsur bentuk dan warna.
Aktiviti Pembelajaran Amali mencatan
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya catan.
  2. Murid diminta memberi komen pada catan yang ditunjukkan.
  3. Guru membuat demonstrasi teknik mewarna.
  4. Amali mewarna catan.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus bulat.
Bahan: Contoh catan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya mengujudkan ton pencahayaan pada motif flora yang dilukis dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 7 Februari 2012 (Selasa)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan Pensel Warna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel warna bersubjekkan flora dengan penekanan kepada unsur struktur bentuk dan warna dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya luksian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur seni yang diaplikasikan serta ciri-ciri lukisan.
  3. Guru membuat demonstrasai melukis dan mewarna.
  4. Amali melukis dan mewarna oleh murid.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan tolong-menolong.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali. Hasil lukisan adalah baik.

Tarikh 8 Februari 2012 (Rabu)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Luksian
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel warna bersubjekkan flora dengan penekanan kepada unsur struktur bentuk dan warna dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya luksian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur seni yang diaplikasikan serta ciri-ciri lukisan.
  3. Guru membuat demonstrasai melukis dan mewarna.
  4. Amali melukis dan mewarna oleh murid.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Buku nota, contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali. Hasil lukisan murid berjaya menunjukkan unsur bentuk dan warna dengan baik.

Tarikh 9 Februari 2012 (Khamis)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran Lukisan Pensel Warna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel warna bersubjekkan flora dengan penekanan kepada unsur struktur bentuk dan warna dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya luksian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur seni yang diaplikasikan serta ciri-ciri lukisan.
  3. Guru membuat demonstrasai melukis dan mewarna.
  4. Amali melukis dan mewarna oleh murid.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Buku nota, contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali. Hasil lukisan murid berjaya menunjukkan unsur bentuk dan warna dengan baik.

Tarikh 9 Februari 2012 (Khamis)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab soalan latihan teori seni visual berbentuk objektif dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh catan melalui tayangan LCD.
  2. Murid diminta untuk menyatakan aliran seni catan berkenaan.
  3. Guru mengedarkan buku latihan teori.
  4. Murid diiminta untuk menjawab soalan.
  5. perbincangan dan pembetulan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Buku nota, contoh catan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid memahami dan mengetahui isi pelajaran serta berupaya menjawab sekurang-kurangnya 15 daripada 20 soalan objektif yang dikemukakan dengan betul.

Tarikh 10 Februari 2012 (Jumaat)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab soalan latihan teori seni visual berbentuk objektif dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh lukian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan media dan teknik lukisan yang digunakan.
  3. Guru mengedarkan buku latihan teori.
  4. Murid diiminta untuk menjawab soalan.
  5. perbincangan dan pembetulan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Contoh lukisan pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan
Refleksi Murid memahami dan mengetahui isi pelajaran serta berupaya menjawab sekurang-kurangnya 20 daripada 30 soalan objektif yang dikemukakan dengan betul.

Tarikh 11 Februari 2012 (Sabtu)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan cat air berhal-bendakan hidupan marin dengan mengutamakan unsur bentuk dan warna.
Aktiviti Pembelajaran Amali mencatan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya catan.
  2. Murid diminta memberi maklumat berdasarkan catan yang ditunjukkan.
  3. Guru membuat demonstrasi teknik mewarna.
  4. Amali mewarna catan.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran
Keperluan Alat: Berus
Media: Cat air.
Bahan: Contoh catan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan catan berhal-bendakan hidupan marin dengan baik, menarik dan berkualiti.

Tarikh 11 Februari 2012 (Sabtu)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus.
Unit Pembelajaran Lukisan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab soalan latihan teori seni visual berbentuk objektif dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh lukian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan media dan teknik lukisan yang digunakan.
  3. Guru mengedarkan buku latihan teori.
  4. Murid diiminta untuk menjawab soalan.
  5. perbincangan dan pembetulan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Contoh lukisan pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan
Refleksi Murid memahami dan mengetahui isi pelajaran serta berupaya menjawab sekurang-kurangnya 20 daripada 30 soalan objektif yang dikemukakan dengan betul.