Sunday, November 11, 2012

RPH Minggu Ke - 45

Rancangan Pelajaran Harian ~  05 - 09 November 2012




Tarikh 05 November 2012 (Isnin)
Minggu 45
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Catatan SPM 2012 Bermula

  • Kelas 4K4-4K10 diberi cuti.

Tarikh 06 November 2012 (Selasa)
Minggu 45
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Catatan Peperiksaan SPM 2012

Tarikh 07 November 2012 (Rabu)
Minggu 45
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran Lukisan 
  • Tajuk: Pemandangan landskap (Teknik mewarna langit, awan, hutan dan sungai.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan berhal-bendakan alam semulajadi dengan media krayon dan teknik yang sesuai dan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan oil pastel.
  2. Guru menunjukkan demonstrasi teknik melukis dan mewarna.
  3. Murid diminta untuk mengikut teknik mewarna  langkah demi langkah.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Media: Oil Pastel
Bahan: Contoh Lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan penghargaan nilai estetik alam semulajadi.
Refleksi Hanya 14 orang pelajar hadir. Murid berupaya menghasilkan lukisan mengikut langkah-langkah mewarna dengan baik. 

Tarikh 07 November 2012 (Rabu)
Minggu 45
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Catatan Peperiksaan SPM 2012

Tarikh 08 November 2012 (Khamis)
Minggu 45
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Catatan Peperiksaan SPM 2012

Tarikh 08 November 2012 (Khamis)
Minggu 45
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan 
  • Tajuk: Pemandangan landskap (Teknik mewarna langit, awan, hutan dan sungai.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan berhal-bendakan alam semulajadi dengan media krayon dan teknik yang sesuai.
Aktiviti Pembelajaran Amali mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan oil pastel.
  2. Guru menunjukkan demonstrasi teknik melukis dan mewarna.
  3. Murid diminta untuk mengikut teknik mewarna  langkah demi langkah.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Media: Oil Pastel
Bahan: Contoh Lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Catatan P&P tidak dapat dijalankan kerana murid tidak hadir.

Tarikh 05 November 2012 (Jumaat)
Minggu 45
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan Alam Semulajadi.
  • Tajuk: Pemandangan waktu senja di tepi pantai
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan bertajuk pemandangan waktu senja di tepi pantai dengan menggunakan media pastel  dengan baik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan oil pastel.
  2. Guru menunjukkan demonstrasi teknik melukis dan mewarna.
  3. Murid diminta untuk mengikut teknik mewarna  langkah demi langkah.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat/media: Oil Pastel.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, kemasan dan kebersihan.
Catatan P&P tidak dapat dijalankan kerana murid tidak hadir.

Monday, November 5, 2012

RPH Minggu Ke - 44

Rancangan Pelajaran Harian ~ 29 Oktober - 3 November 2012




Tarikh 29 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 44
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Bentuk Industri
Unit Pembelajaran
  • Barangan domestik
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menghasilkan sekurang-kurangnya 10 jenis lakaran idea reka bentuk barangan domestik dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh lukisan reka bentuk industri.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lakaran ldea.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan hasil lakaran.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensil
Bahan: Buku lakaran
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan
Refleksi Kebanyakan murid berupaya menghasilkan lakaran reka bentuk dengan merujuk kepada contoh lakaran dengan baik.
a
Tarikh 29 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 44
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Pakej Ulangkaji
Unit Pembelajaran
  • Teori Seni - Latihan soalan objektif
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami kehendak soalan-soalan teori serta berupaya menjawab dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan teori.
Prosedur
  1. Guru memberi arahan aktiviti pembelajaran kepada murid.
  2. Guru memantau dan membimbing.
  3. Perbincangan kehendak soalan dan jawapan.
  4. Guru memberi ganjaran kepada murid yang berupaya menjawab soalan dengan betul.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Buku kerja
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan dan kerjasama 
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan latihan dan perbincangan dengan baik.
                   
Tarikh 30 Oktober 2012 (Selasa)
Minggu 44
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Pakej Ulangkaji
Unit Pembelajaran
  • Teori Seni - Latihan soalan objektif
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami kehendak soalan-soalan teori serta berupaya menjawab dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan teori.
Prosedur
  1. Guru memberi arahan aktiviti pembelajaran kepada murid.
  2. Guru memantau dan membimbing.
  3. Perbincangan kehendak soalan dan jawapan.
  4. Guru memberi ganjaran kepada murid yang berupaya menjawab soalan dengan betul.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Buku kerja
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan dan kerjasama 
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan latihan dan perbincangan dengan baik.

Tarikh 31 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 44
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Komunikasi
Unit Pemlajaran
  • Logo
    • Syarikat Penerbangan
    • Syarikat Pelancongan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan beberapa lakaran idea logo bagi syarikat penerbangan berdasarkan motif fauna atau alam benda dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh logo.
  2. Guru memberikan tajuk tugasan.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan beberapa contoh lakaran idea logo.
  4. Persembahan hasil lakaran dan komen daripada rakan dan guru.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh logo.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Kebanyakan murid berupaya menghasilkan lakaran idea dengan baik dan berkualiti.
 
Tarikh 31 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 44
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Ceramah Teknik Menjawab Soalan bagi Mata Pelajaran Sains

Tarikh 1 November 2012 (Khamis)
Minggu 44
Catatan Majlis Restu Ilmu Calon SPM 2012.

Tarikh 2 November 2012 (Jumaat)
Minggu 44
Catatan Cuti Peristiwa
  • All Soul's Day

Tarikh 3 November 2012 (Sabtu)
Minggu 44
Catatan Majlis Penyampaian Sijil & Hadiah serta Graduasi Tingkatan 6 SMK Serian 2012

Saturday, October 27, 2012

RPH Minggu Ke - 43

Rancangan Pelajaran Harian ~ 22 - 26 Oktober 2012




Tarikh 22 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan Kertas Peperiksaan Akhir Tahun
Unit Pembelajaran
  • Kertas 1: Teori Seni
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami kehendak soalan-soalan teori peperiksaan.
  2. Menyatakan jawapan peperiksaan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan.
  2. Guru membaca soalan kertas peperiksaan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan dan jawapan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Guru memberi ganjaran kepada murid yang berjaya dalam peperiksaan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Kertas pepriksaan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan berterima kasih
Refleksi Keputusan murid adalah memuaskan. Majoriti murid memperolehi markah 40% hingga 60% bagi kertas teori.

Tarikh 22 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran
  • Sumbangan Kumpulan, Angkatan, dan Persatuan Seni Lukis Malaysia.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. mengetahui dan menyatakan Sumbangan Kumpulan, Angkatan, dan Persatuan Seni Lukis Malaysia terhadap seni visual dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan isi pelajaran dengan menunjukkan majalah-majalah seni visual.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Majalah seni visual.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi dan penghargaan sumbangan segala organisasi dan Angkatan seni visual.
Refleksi Murid berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik. Murid diminta untuk membuat ulangkaji pembelajaran di rumah.
                   
Tarikh 23 Oktober 2012 (Selasa)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran
  • Tokoh dan Kajian karya-karya pelukis Malaysia
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan nama, tema dan nilai yang hendak disampaikan dalam karya-karya pelukis Malaysia dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya pelukis Malaysia.
  2. Guru meyampaikan isi pelajaran secara perbincangan dua hala.
  3. Murid diminta untuk menghayati karya pelukis tanah air seterusnya memberikan komen dari segi tema serta nilainya.
  4. Guru mengukuhkan pandangan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya catan dan arca
Media: Catan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni catan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan.

Tarikh 24 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran
  • Pembetulan kertas peperiksaan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan kelemahan dan kekuatan hasil karya lukisan peperiksaan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan
Prosedur
  1. Guru menunjukkan karya lukisan peperiksaan murid.
  2. Murid diminta untuk memberi komen yang membina berdasarkan pengetahuan bahasa seni visual khususnya asas seni reka.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tembikar
Bahan: Contoh tembikar
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni halus.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kelebihan dan kekurangan hasil kerja lukisan dengan baik.
 
Tarikh 24 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran
  • Tokoh dan Kajian karya-karya pelukis Malaysia
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan nama, tema dan nilai yang hendak disampaikan dalam karya-karya pelukis Malaysia dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visaul
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya pelukis Malaysia.
  2. Guru meyampaikan isi pelajaran secara perbincangan dua hala.
  3. Murid diminta untuk menghayati karya pelukis tanah air seterusnya memberikan komen dari segi tema serta nilainya.
  4. Guru mengukuhkan pandangan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya catan dan arca
Media: Catan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni catan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan.
.
Tarikh 25 - 26 Oktober 2012 (Khamis-Jumaat)
Minggu 43
Catatan Cuti Peristiwa &
Cuti Hari Raya Haji

RPH Minggu Ke - 42

Rancangan Pelajaran Harian ~ 15 - 19 September 2012




Tarikh 15 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Pendidikan Seni Visual
  • Masa: 0940 - 1240

Tarikh 15 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.
                   
Tarikh 16 Oktober 2012 (Selasa)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.

Tarikh 17 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun 2012
  • Kertas : Pendidikan Islam 2
  • Masa : 0745-0925 
 
Tarikh 17 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Teori Seni Visual
Unit Pembelajaran Pakej Ulangkaji
  • Kertas model peperiksaan SPM
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab kesemua 50 soalan objektif teori seni dalam masa 1 jam 15 minit dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab kertas soalan model SPM.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas soalan pakej ulangkaji dan memberikan arahan.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan dalam masa 1 jam 15 minit.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Murid diminta untuk menghantar kertas jawapan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas Model SPM
Penerapan Nilai Bertanggungjawab dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya menjawab kesemua 50 soalan objektif teori seni dalam masa 1 jam 15 minit dengan baik.

Tarikh 18 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Teori Seni Visual
Unit Pembelajaran Pakej Ulangkaji
  • Kertas model peperiksaan SPM
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab kesemua 50 soalan objektif teori seni dalam masa 1 jam 15 minit dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab kertas soalan model SPM.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas soalan pakej ulangkaji dan memberikan arahan.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan dalam masa 1 jam 15 minit.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Murid diminta untuk menghantar kertas jawapan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas Model SPM
Penerapan Nilai Bertanggungjawab dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya menjawab kesemua 50 soalan objektif teori seni dalam masa 1 jam 15 minit dengan baik.

Tarikh 18 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun 2012
  • Kertas : Matematik 1
  • Masa : 0735-0850
  • Kertas : Matematik 2
  • Masa : 0910-1140

Tarikh 19 Oktober 2012 (Jumaat)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 
Masa 70 Minit
Catatan Murid berupaya menerangkan jenis-jenis batik serta fungsinya dengan betul.

Tarikh 19 Oktober 2012 (Jumaat)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Teori Seni Visual
Unit Pembelajaran Pakej Ulangkaji
  • Kertas model peperiksaan SPM
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab sekurang-kurangnya 30 soalan daripada 50 soalan yang dikemukakan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan teori seni visual.
Prosedur
  1. Guru memberi komen terhadap keputusan latihan.
  2. Guru berbincang kesemua kehendak soalan latihan dengan murid.
  3. Murid diminta untuk memberi jawapan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid. 
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan pakej ulangkaji.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan latihan dengan betul.

Saturday, October 13, 2012

RPH Minggu Ke - 41

Rancangan Pelajaran Harian ~ 8 - 12 Oktober 2012




Tarikh 8 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran
    • Gubahan
    • Warna
    • Interpretasi
    • Nilai
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan kreteria penilaian seni halus dengan betul.
  2. memahami kehendak soalan peperiksaan akhir tahun kertas seni halus dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan soalan-soalan peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan karya pelajar dan memberikan komen.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran, iaitu 4 kriteria pemarkahan.
  3. Guru mengedarkan kertas soalan peperiksaan.
  4. Perbincangan kehendak soalan kertas peperiksaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Seni halus.
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan tanggungjawab.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan berupaya menyatakan kriteria pemarkahan seni halus serta dapat memilih soalan peperiksaan yang mampu dilaksanakan.

Tarikh 8 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Pakej Ulangkaji
Unit Pembelajaran Kertas 1 - Teori Seni Visual
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab sekurang-kurangnya  30 soalan objektif dengan betul daripada 50 soalan yang dikemukakan.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan buku pakej ulangkaji.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan dan jawapan latihan teori.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Buku Kerja
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid menunjukkan kerjasama dan bersunggunh-sungguh menjawab soalan latihan dengan baik.
                   
Tarikh 9 Oktober 2012 (Selasa)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.

Tarikh 10 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Sejarah 1
  • Masa: 0825-0925
 
Tarikh 10 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.

Tarikh 11 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.

Tarikh 11 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Bahasa Malasysia 2
  • Masa: 1010-1240

Tarikh 12 Oktober 2012 (Jumaat)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 
Masa 70 Minit
Bidang Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Bahasa Inggeris 2
  • Masa: 0925-1140