Sunday, September 29, 2013

RPH Minggu Ke - 39

Rancangan Pelajaran Harian ~  23 - 27 September 2013




Tarikh 23 September 2013 (Isnin)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Pakej Ulangkaji Tingkatan 4
Unit Pembelajaran
  • Latihan menjawab soalan teori  
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. memahami kehendak soalan teori dan menjawab sekurang-kurangnya 30 daripada 50 soalan objektif  dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan teori.
Prosedur
  1. Guru menerangkan beberapa teknik menjawab soalan teori psv.
  2. Guru mengedarkan buku kerja.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan latihan teori.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Perbincangan soalan dan jawapan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Buku kerja
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Jujur dan kerjasama.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan dengan baik. Perbincangan kehendak soalan dan jawapan bersambung pada kelas hari esok.

Tarikh 23 September 2013 (Isnin)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional dan Dimensi Baru
Unit Pembelajaran
  • Seni Tekat
    • Unsur dan bentuk motif
    • Bahan, alat dan proses
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyanaraikan unsur dan bentuk motif tekatan dengan betul.
  2. Menyatakan fungsi alatan tekat dan proses penghasilan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Ulangkaji / pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan gambar seni tekat.
  2. Murid diminta untuk menyatakan jenis karya seni berkenaan.
  3. Murid diminta untuk membentuk kumpulan, kemudian diberi tugasan.
  4. Murid berbincang dan guru memantau dan membimbing.
  5. Setiap kumpulan diminta untuk melaporkan hasil perbincangan tugasan.
  6. Guru mengukuhkan hasil pembentangan murid.
  7. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat:  Seni tekad.
Bahan: Contoh gambar seni tekad.
Media:  Kraf tangan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya membentangkan hasil perbincangan dengan baik. Namun kemahiran penyampaian isi pembelajaran masih perlu ditingkatkan.

Tarikh 24 September 2013 (Selasa)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Pakej Ulangkaji
Unit Pemlajaran Kertas 1
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab sekurang-kurangnya 30 daripada 50 soalan objektif yang dikemukakan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan dan penilaian
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya lukisan.
  2. Guru menyampaikankan isi pelajaran melalui tayangan LCD projektor.
  3. Guru mengemukakan soalan penilaian.
  4. Murid diminta untuk menjawab soalan penilaian.
  5. Perbincangan kehendak soalan dan jawapan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projektor.
Bahan: Contoh lukisan.
Media: Kering.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hotmat-menghormati.
Refleksi Hampir 60% daripada soalan yang dikemukakan berupaya dijawab oleh murid dengan betul.
.
Tarikh 24 September 2013 (Selasa)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional dan Dimensi Baru
Unit Pemlajaran
  • Seni Batik
    • Pengenalan
    • Sejarah seni batik di Malaysia
    • Jenis-jenis batik
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta menyatakan jensi-jenis batik dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil kraf batik lukis.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab. 
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Seni batik seperti canting.
Bahan: Contoh hasil batik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menerangkan jenis-jenis batik serta fungsinya dengan betul.

Tarikh 25 September 2013 (Rabu)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional dan Dimensi Baru
Unit Pembelajaran
  • Seni Ukiran
  • Seni Tenunan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan ciri-ciri, reka bentuk, motif dan proses penghasilan kraf tradisional dalam dimensi baru dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Ulangkaji ~ Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya kraf dimensi baru.
  2. Guru mengagihkan tugasan dalam kumpulan.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pembelajaran.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau wali.
Bahan: Contoh ukiran kayu.
Media: Kraf tangan
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya membentangkan hasil perbincangan kumpulan dengan baik.

Tarikh 25 September 2013 (Rabu)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional dan Dimensi Baru
Unit Pembelajaran
  • Seni Batik.
    • Latihan soalan teori
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab sekurang-kurangnya 30 daripada 50 soalan objektif yang dikemukakan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan teori.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan lembaran kerja.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan latihan berbentuk objektif.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Sesi perbincangan kehendak soalan dan jawapan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Lembaran kerja
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan-soalan latihan dengan baik.

Tarikh 26 September 2013 (Khamis)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional dan Dimensi Baru
Unit Pembelajaran
  • Seni Ukiran
  • Seni Tenunan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan ciri-ciri, reka bentuk, motif dan proses penghasilan kraf tradisional dalam dimensi baru dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Ulangkaji ~ Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya kraf dimensi baru.
  2. Guru mengagihkan tugasan dalam kumpulan.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pembelajaran.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Ukiran
Bahan: Contoh Ukiran
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya membentangkan hasil perbincangan kumpulan dengan baik.

Tarikh 27 September 2013 (Jumaat)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4MPV
Masa 70 minit
Bidang Pakej Ulangkaji Tingkatan 4
Hasil Pembelajaran
  • Latihan menjawab soalan teori  
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. memahami kehendak soalan teori dan menjawab sekurang-kurangnya 30 daripada 50 soalan objektif  dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan teori.
Prosedur
  1. Guru menerangkan beberapa teknik menjawab soalan teori psv.
  2. Guru mengedarkan buku kerja.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan latihan teori.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Perbincangan soalan dan jawapan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Buku kerja
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Jujur dan kerjasama.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan dengan baik. Perbincangan kehendak soalan dan jawapan bersambung pada kelas akan datang.

RPH Minggu Ke - 38

Rancangan Pelajaran Harian ~  16 - 20 September 2013




Tarikh 16 September 2013 (Isnin)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Catatan Cuti Umum Hari Malaysia 

Tarikh 17 September 2013 (Selasa)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran
  • Lukisan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik berhal-bendakan peralatan elektronik dengan baik dan kualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh karya lukisan.
  2. Guru memberikan tajuk latihan amali.
  3. Murid diminta untuk memulakana aktiviti melukis berdasarkan contoh.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh lukisan.
Media: Lukisan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan
Refleksi Majoriti murid mampu melukis berdasarkan contoh dengan baik dan mereka diminta untuk menyiapkan latihan sebagai kerja rumah.
.
Tarikh 17 September 2013 (Selasa)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran Lakaran dan lukisan motif fauna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 10 jenis lakaran bermotifkan fauna dengan baik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali Melukis
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lakaran bermotifkan fauna.
  2. Guru membuat demonstrasi menghasilkan beberapa lakaran motif fauna pada papan tulis.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lakaran.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan hasil lakaran.
Keperluan Bahan: Contoh buku lakaran.
Media : Pensil.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan lakaran berpandukan kepada contoh lakaran serta gambar photo dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 18 September 2013 (Rabu)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
Unit Pembelajaran Tokoh dan Kajian karya-karya pelukis Malaysia
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan nama, tema dan nilai yang hendak disampaikan dalam karya-karya pelukis Malaysia dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya pelukis Malaysia.
  2. Guru meyampaikan isi pelajaran secara perbincangan dua hala.
  3. Murid diminta untuk menghayati karya pelukis tanah air seterusnya memberikan komen dari segi tema serta nilainya.
  4. Guru mengukuhkan pandangan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya catan dan arca
Media: Catan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni catan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan.

Tarikh 18 September 2013 (Rabu)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan Realistik.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik bermotifkan fauna dengan menggunakan media kering dengan baik, realistik dan analitik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik bermotifkan fauna.
  2. Guru membuat demonstrasi menghasilkan luukisan motif fauna pada kertas lukisan.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan hasil lukisan.
Keperluan Bahan: Contoh buku lakaran.
Media : Pensil.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Majoriti hasil lukisan realistik murid menunjukkan kualiti yang baik.

Tarikh 19 September 2013 (Khamis)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
Unit Pembelajaran Tokoh dan Kajian karya-karya pelukis Malaysia
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan nama, tema dan nilai yang hendak disampaikan dalam karya-karya pelukis Malaysia dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya pelukis Malaysia.
  2. Guru meyampaikan isi pelajaran secara perbincangan dua hala.
  3. Murid diminta untuk menghayati karya pelukis tanah air seterusnya memberikan komen dari segi tema serta nilainya.
  4. Guru mengukuhkan pandangan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya catan dan arca
Media: Catan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni catan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan.

Tarikh 20 September 2013 (Jumaat)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4MPV
Masa 70 minit
Bidang Seni Halus
Hasil Pembelajaran Lukisan Realistik.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik bermotifkan fauna dengan menggunakan media kering dengan baik, realistik dan analitik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik bermotifkan fauna.
  2. Guru membuat demonstrasi menghasilkan luukisan motif fauna pada kertas lukisan.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan hasil lukisan.
Keperluan Bahan: Contoh buku lakaran.
Media : Pensil.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti melukis. Namun hasil lukisan adalah sederhana dan murid diminta untuk menambahbaikkan hasil kerja masing-masing sebagai kerja rumah.

Sunday, September 15, 2013

RPH Minggu Ke - 37

Rancangan Pelajaran Harian ~  9 - 13 September 2013




Tarikh 9 September 2013 (Isnin)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional 
Unit Pembelajaran Anyaman
  • Perihal Kelarai 
  • Jenis-jenis kelarai
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta mengenal pasti ciri-ciri corak kelarai dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni anyaman.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Kraf anyaman.
Bahan: Contoh hasil karya anyaman.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid dapat menyatakan jenis-jenis kelarai berdasarkan unsur motif dengan betul.

Tarikh 9 September 2013 (Isnin)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Percubaan SPM 2013
  • Kertas: Ekonomi Rumag Tangga 1
  • Masa: 0825-0925
  • Kertas: Ekonomi Rumah Tangga 2
  • Masa: 0940-1240

Tarikh 10 September 2013 (Selasa)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan Kertas Peperiksaan Percubaan SPM
Unit Pemlajaran Kertas Teori Seni Visual (2611/1)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan peperiksaan serta jawapannya dengan betul. 
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas jawapan murid dan memberi komen terhadap prestasi / kepututsan peperiksaan.
  2. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan peperiksaan serta jawapan dengan baik.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan peperiksaan.
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kejujuran, kerjasama, hormat-menghormati.
Refleksi Majoriti murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.
.
Tarikh 10 September 2013 (Selasa)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Reka Bentuk
Unit Pemlajaran Reka Bentuk Industri.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 10 jenis lakaran perkembangan idea bagi reka bentuk industri dengan baik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lakaran olahan reka bentuk.
  2. Guru membuat demonstrasi menghasilkan beberapa lakaran reka bentuk pada papan tulis.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lakaran.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan hasil lakaran.
Keperluan Bahan: Contoh lakaran reka bentuk.
Media : Pensil.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan lakaran berpandukan kepada contoh lakaran serta gambar photo dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 11 September 2013 (Rabu)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Pembetulan Kertas Peperiksaan - 2611/2
  • Lukisan / Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memberi komen yang membina terhadap hasil karya lukisan dengan baik.
  2. Menyatakan kekuatan dan kelemahan karya lukisan masing-masing dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Kritikan karya lukisan peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil karya lukisan peperiksaan yang baik.
  2. Guru memberi komen keputusan dan kualiti lukisan secara keseluruhan.
  3. Murid diminta untuk memberi komen terhadap karya lukisan rakan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan penghargaan nilai estetik karya lukisan.
Refleksi Murid berupaya membanding-bezakan kekuatan dan kelemahan hasil karya dari segi gubahan, teknik mewarna, dan kekemasan dengan baik.

Tarikh 11 September 2013 (Rabu)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Catatan Hari Kemanusiaan
  • Murid melawat pameran Hari Kemanusiaan di Dewan Sri Sadong. 
  • Tiada P&P dijalankan, murid diberi tugasan amali melukis - lakaran olahan idea reka bentuk industri sebagai kerja rumah.

Tarikh 12 September 2013 (Khamis)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan Kertas Peperiksaan Percubaan SPM
Unit Pembelajaran Kertas Teori Seni Visual (2611/1)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan peperiksaan serta jawapannya dengan betul. 
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas soalan peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas jawapan murid dan memberi komen terhadap prestasi / kepututsan peperiksaan.
  2. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan peperiksaan serta jawapan dengan baik.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan peperiksaan.
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Majoriti murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.

Tarikh 13 September 2013 (Jumaat)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4MPV
Masa 70 minit
Bidang Kraf Tradisional 
Hasil Pembelajaran Anyaman
  • Perihal Kelarai 
  • Jenis-jenis kelarai
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta mengenal pasti ciri-ciri corak kelarai dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni anyaman.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Kraf anyaman.
Bahan: Contoh hasil karya anyaman.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid dapat menyatakan jenis-jenis kelarai berdasarkan unsur motif dengan betul.