Saturday, October 27, 2012

RPH Minggu Ke - 43

Rancangan Pelajaran Harian ~ 22 - 26 Oktober 2012




Tarikh 22 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan Kertas Peperiksaan Akhir Tahun
Unit Pembelajaran
  • Kertas 1: Teori Seni
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami kehendak soalan-soalan teori peperiksaan.
  2. Menyatakan jawapan peperiksaan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan.
  2. Guru membaca soalan kertas peperiksaan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan dan jawapan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Guru memberi ganjaran kepada murid yang berjaya dalam peperiksaan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Kertas pepriksaan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan berterima kasih
Refleksi Keputusan murid adalah memuaskan. Majoriti murid memperolehi markah 40% hingga 60% bagi kertas teori.

Tarikh 22 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran
  • Sumbangan Kumpulan, Angkatan, dan Persatuan Seni Lukis Malaysia.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. mengetahui dan menyatakan Sumbangan Kumpulan, Angkatan, dan Persatuan Seni Lukis Malaysia terhadap seni visual dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan isi pelajaran dengan menunjukkan majalah-majalah seni visual.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Majalah seni visual.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi dan penghargaan sumbangan segala organisasi dan Angkatan seni visual.
Refleksi Murid berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik. Murid diminta untuk membuat ulangkaji pembelajaran di rumah.
                   
Tarikh 23 Oktober 2012 (Selasa)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran
  • Tokoh dan Kajian karya-karya pelukis Malaysia
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan nama, tema dan nilai yang hendak disampaikan dalam karya-karya pelukis Malaysia dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya pelukis Malaysia.
  2. Guru meyampaikan isi pelajaran secara perbincangan dua hala.
  3. Murid diminta untuk menghayati karya pelukis tanah air seterusnya memberikan komen dari segi tema serta nilainya.
  4. Guru mengukuhkan pandangan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya catan dan arca
Media: Catan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni catan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan.

Tarikh 24 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran
  • Pembetulan kertas peperiksaan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan kelemahan dan kekuatan hasil karya lukisan peperiksaan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan
Prosedur
  1. Guru menunjukkan karya lukisan peperiksaan murid.
  2. Murid diminta untuk memberi komen yang membina berdasarkan pengetahuan bahasa seni visual khususnya asas seni reka.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tembikar
Bahan: Contoh tembikar
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni halus.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kelebihan dan kekurangan hasil kerja lukisan dengan baik.
 
Tarikh 24 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 43
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran
  • Tokoh dan Kajian karya-karya pelukis Malaysia
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan nama, tema dan nilai yang hendak disampaikan dalam karya-karya pelukis Malaysia dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visaul
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya pelukis Malaysia.
  2. Guru meyampaikan isi pelajaran secara perbincangan dua hala.
  3. Murid diminta untuk menghayati karya pelukis tanah air seterusnya memberikan komen dari segi tema serta nilainya.
  4. Guru mengukuhkan pandangan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya catan dan arca
Media: Catan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni catan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan.
.
Tarikh 25 - 26 Oktober 2012 (Khamis-Jumaat)
Minggu 43
Catatan Cuti Peristiwa &
Cuti Hari Raya Haji

RPH Minggu Ke - 42

Rancangan Pelajaran Harian ~ 15 - 19 September 2012




Tarikh 15 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Pendidikan Seni Visual
  • Masa: 0940 - 1240

Tarikh 15 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.
                   
Tarikh 16 Oktober 2012 (Selasa)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.

Tarikh 17 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun 2012
  • Kertas : Pendidikan Islam 2
  • Masa : 0745-0925 
 
Tarikh 17 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Teori Seni Visual
Unit Pembelajaran Pakej Ulangkaji
  • Kertas model peperiksaan SPM
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab kesemua 50 soalan objektif teori seni dalam masa 1 jam 15 minit dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab kertas soalan model SPM.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas soalan pakej ulangkaji dan memberikan arahan.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan dalam masa 1 jam 15 minit.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Murid diminta untuk menghantar kertas jawapan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas Model SPM
Penerapan Nilai Bertanggungjawab dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya menjawab kesemua 50 soalan objektif teori seni dalam masa 1 jam 15 minit dengan baik.

Tarikh 18 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Teori Seni Visual
Unit Pembelajaran Pakej Ulangkaji
  • Kertas model peperiksaan SPM
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab kesemua 50 soalan objektif teori seni dalam masa 1 jam 15 minit dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab kertas soalan model SPM.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas soalan pakej ulangkaji dan memberikan arahan.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan dalam masa 1 jam 15 minit.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Murid diminta untuk menghantar kertas jawapan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas Model SPM
Penerapan Nilai Bertanggungjawab dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya menjawab kesemua 50 soalan objektif teori seni dalam masa 1 jam 15 minit dengan baik.

Tarikh 18 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun 2012
  • Kertas : Matematik 1
  • Masa : 0735-0850
  • Kertas : Matematik 2
  • Masa : 0910-1140

Tarikh 19 Oktober 2012 (Jumaat)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 
Masa 70 Minit
Catatan Murid berupaya menerangkan jenis-jenis batik serta fungsinya dengan betul.

Tarikh 19 Oktober 2012 (Jumaat)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Teori Seni Visual
Unit Pembelajaran Pakej Ulangkaji
  • Kertas model peperiksaan SPM
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab sekurang-kurangnya 30 soalan daripada 50 soalan yang dikemukakan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan teori seni visual.
Prosedur
  1. Guru memberi komen terhadap keputusan latihan.
  2. Guru berbincang kesemua kehendak soalan latihan dengan murid.
  3. Murid diminta untuk memberi jawapan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid. 
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan pakej ulangkaji.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan latihan dengan betul.

Saturday, October 13, 2012

RPH Minggu Ke - 41

Rancangan Pelajaran Harian ~ 8 - 12 Oktober 2012




Tarikh 8 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran
    • Gubahan
    • Warna
    • Interpretasi
    • Nilai
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan kreteria penilaian seni halus dengan betul.
  2. memahami kehendak soalan peperiksaan akhir tahun kertas seni halus dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan soalan-soalan peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan karya pelajar dan memberikan komen.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran, iaitu 4 kriteria pemarkahan.
  3. Guru mengedarkan kertas soalan peperiksaan.
  4. Perbincangan kehendak soalan kertas peperiksaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Seni halus.
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan tanggungjawab.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan berupaya menyatakan kriteria pemarkahan seni halus serta dapat memilih soalan peperiksaan yang mampu dilaksanakan.

Tarikh 8 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Pakej Ulangkaji
Unit Pembelajaran Kertas 1 - Teori Seni Visual
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab sekurang-kurangnya  30 soalan objektif dengan betul daripada 50 soalan yang dikemukakan.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan buku pakej ulangkaji.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan dan jawapan latihan teori.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Buku Kerja
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid menunjukkan kerjasama dan bersunggunh-sungguh menjawab soalan latihan dengan baik.
                   
Tarikh 9 Oktober 2012 (Selasa)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.

Tarikh 10 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Sejarah 1
  • Masa: 0825-0925
 
Tarikh 10 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.

Tarikh 11 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan PMR
  • Kelas Tingkatan 5 cuti belajar.

Tarikh 11 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Bahasa Malasysia 2
  • Masa: 1010-1240

Tarikh 12 Oktober 2012 (Jumaat)
Minggu 41
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 
Masa 70 Minit
Bidang Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Bahasa Inggeris 2
  • Masa: 0925-1140

Sunday, October 7, 2012

RPH Minggu Ke - 40

Rancangan Pelajaran Harian ~ 1 - 5 Oktober 2012




Tarikh 1 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 40
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional dan Dimensi Baru
Unit Pembelajaran
  • Seni Tembikar
    • Latihan soalan teori
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenarai dan menerangkan perkara penting dalam hiasan dalaman dengan betul
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan lembaran kerja.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan latihan berbentuk objektif.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Sesi perbincangan kehendak soalan dan jawapan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Lembaran kerja
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan-soalan latihan dengan baik.

Tarikh 1 Oktober 2012 (Isnin)
Minggu 40
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghsilkan sebuah lakaran berhal-bendakan alam benda buatan manusia dengan penekanan kepada unsur bentuk dan ruang dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan dan catan alam benda dan menerangkan teknik penghasilan dari segi media dan teknik.
  2. Murid diminta untuk memilih hal benda dan memulakan lakaran.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Murid diminta untuk menambahbaikan hasil lakaran.
  5. Persembahan hasil lakaran murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Media: Kering.
Bahan: Contoh lukisan dan catan.
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kometmen dan baik terhadap tugasan yang diberikan. Hasil lakaran murid adalah baik.
                   
Tarikh 2 Oktober 2012 (Selasa)
Minggu 40
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional.
Unit Pembelajaran
  • Tekat
    • Pengenalan
    • Jenis-jenis tekat
    • Motf seni tekat
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyanaraikan unsur dan bentuk motif tekatan dengan betul.
  2. Menyatakan fungsi alatan tekat dan proses penghasilan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan gambar seni tekat.
  2. Murid diminta untuk menyatakan jenis karya seni berkenaan.
  3. Murid diminta untuk membentuk kumpulan, kemudian diberi tugasan.
  4. Murid berbincang dan guru memantau dan membimbing.
  5. Setiap kumpulan diminta untuk melaporkan hasil perbincangan tugasan.
  6. Guru mengukuhkan hasil pembentangan murid.
  7. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat:  Seni tekad.
Bahan: Contoh gambar seni tekad.
Media:  Kraf tangan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai nilai estetik seni kraf tangan tempatan.
Refleksi Murid berupaya membentangkan hasil perbincangan dengan baik. Namun kemahiran penyampaian isi pembelajaran masih perlu ditingkatkan.

Tarikh 3 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 40
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional 
Unit Pemlajaran
  • Seni Batik
    • Pengenalan
    • Sejarah seni batik di Malaysia
    • Jenis-jenis batik
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta menyatakan jensi-jenis batik dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil kraf batik lukis.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab. 
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Seni batik seperti canting.
Bahan: Contoh hasil batik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menerangkan jenis-jenis batik serta fungsinya dengan betul.
 
Tarikh 3 Oktober 2012 (Rabu)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran Tenunan
  • Pengenalan
  • Jenis-jenis Tenunan
  • Motif-motif Tenunan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan jenis-jenis tenunan dengan betul.
  2. Membanding-bezakan motif-motif tenunan dengan bertul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visaul
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil kraf tenunan.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab. 
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh tenunan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai nilai estetik seni kraf tangan tempatan.
Refleksi Murid berupaya menyatakan isi pelajaran dengan baik.
.
Tarikh 4 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 39
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5&5K3
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran Tenunan
  • Peralatan tenunan
  • Proses penghasilan seni tenunan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Melukis dan melabel nama peralatan seni tenunan dengan betul.
  2. mneyenaraikan proses menghasilkan seni tenunan mengikut tertib dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Melukis dan mencatat.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan hasil pelajaran.
  2. Murid diminta untuk membaca seterusnya melukis dan melabelkan nama-nama peralatan seni tenunan.
  3. Murid diminta juga untuk menyenaraikan proses penghasilan seni tenunan.
  4. Guru memantau dan menyemak hasil kerja murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh gambar peralatan seni tenunan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dalam aktiviti pembelajaran.

Tarikh 4 Oktober 2012 (Khamis)
Minggu 40
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Sains 1
  • Masa: 0810-0925

  • Kertas: Sains 2
  • Masa: 1010-1240

Tarikh 5 Oktober 2012 (Jumaat)
Minggu 40
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: PJK
  • Masa: 0715-0815