Thursday, June 26, 2014

RPH Minggu Ke - 26

Rancangan Pelajaran Harian ~  23 - 27 Jun 2014




Tarikh 23 - 24 Jun 2014 (Isnin - Selasa)
Minggu 26
Catatan Karnival Sukan SMK Serian 2014

Tarikh 25 - 27 2014 (Rabu - Jumaat)
Minggu 26
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Mesyurat Penyelarasan Skor PBS Kajian Rekaan Seni Visual 2611/3 PSV SPM 2014
  • Tarikh: 25 - 27 Jun 2014
  • Tempat: Hotel Flamingo, Ampang

RPH Minggu Ke - 25

Rancangan Pelajaran Harian ~  16 - 20 Jun 2014




Tarikh 16 Jun 2014 (Isnin)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan/Catan
  • Pembetulan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kekuatan dan kelemahan karya lukisan atau catan peperiksaan dari segi gubahan, penggunaan media dan teknik dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan
Prosedur
  1. Guru menunjukkan karya lukisan peperiksaan pelajar.
  2. Guru memberi komen secara keseluruhan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kekuatan dan kelemahan karya dari segi gubahan, media dan teknik.
  4. Guru mengukuhkan komen murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Karya lukisan murid.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Penghargaan dan apresiasi karya lukisan.
Refleksi Murid memahami serta mengetahui kekuatan dan kelemahan masing-masing dalam penghasilan karya seni halus. Murid juga menunjukkan penghargaan dan apresiasi terhadap hasil kerja rakan dengan baik.

Tarikh 16 Jun 2014 (Isnin)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan/Catan
  • Pembetulan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kekuatan dan kelemahan karya lukisan atau catan peperiksaan dari segi gubahan, penggunaan media dan teknik dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan
Prosedur
  1. Guru menunjukkan karya lukisan peperiksaan pelajar.
  2. Guru memberi komen secara keseluruhan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kekuatan dan kelemahan karya dari segi gubahan, media dan teknik.
  4. Guru mengukuhkan komen murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Karya lukisan murid.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Penghargaan dan apresiasi karya lukisan.
Refleksi Murid memahami serta mengetahui kekuatan dan kelemahan masing-masing dalam penghasilan karya seni halus. Murid juga menunjukkan penghargaan dan apresiasi terhadap hasil kerja rakan dengan baik.

Tarikh 17 Jun 2014 (Selasa)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan
Unit Pemlajaran Kertas 1 (Teori Seni)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan dan jawapan soalan objektif dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas peperiksaan murid.
  2. Guru memberi komen keputusan secara keseluruhan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak setiap soalan serta jawapan kertas peperiksaan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan peperiksaan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan yang betul berpandukan dengan buku rujukan dengan baik.

Tarikh 18 Jun 2014 (Rabu)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan 
Unit Pemlajaran Kertas peperiksaan 1 (Teori Seni)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan dan jawapan soalan objektif dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas peperiksaan murid.
  2. Guru memberi komen keputusan secara keseluruhan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak setiap soalan serta jawapan kertas peperiksaan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan peperiksaan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan yang betul berpandukan dengan buku rujukan dengan baik.

Tarikh 18 Jun 2014 (Rabu)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Poster
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan proses rekaan poster mengikut urutan dengan betul.
  2. Menyenaraikan ciri-ciri poster yang bermutu dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh poster dan pelajar diminta untuk menyatakan maklumatnya.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh poster.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Peka terhadap alam persekitaran, kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik serta mampu menyatakan ciri-ciri rekaan poster yang bermutu dengan betul.

Tarikh 19 Jun 2014 (Khamis)
Minggu 17
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Arca Binaan
  • Alat & bahan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan alam benda yang berhal-bendakan alat media yang digunakan dalam penghasilan arca binaan dengan realistik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan alat media.
  2. Guru memberi penerangan tentang teknik penghasilan lakaran dan mewarna.
  3. Murid diminta untuk memulakan amali lukisan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan hasil kajian murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh portfolio dan kajian warna.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Rajin, kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Hasil lakaran murid adalah baik. Murid diminta untuk menyambung aktiviti mewarna pada kelas akan datang.

Tarikh 19 Jun 2014 (Khamis)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Pengiklanan
  • Definisi
  • Jenis-jenis pengiklanan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan maksud pengiklanan dengan betul;
  2. Menyenarai serta menerangkan jenis-jenis pengiklanan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil pengiklanan seperti papan iklan, banner, bunting, papan peraga, poster, majalah, surat khabar dan lain-lain melalui tayangan projector LCD.
  2. Murid diminta untuk menerangkan perbezaan setiap contoh pengiklanan yang ditunjukkan..
  3. Guru menerangkan isi pelajaran.
  4. Murid diminta untuk menyalin nota isi pelajaran.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi soal jawab isi pelajaran.
Keperluan Alat: Projektor LCD
Bahan: Contoh reka bentuk pengiklanan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Kelas ditunda pada 30 Jun 2014 atas sebab sambutan hari Gawai peringkat sekolah.

Tarikh 20 Jun 2014 (Jumaat)
Minggu 25
Catatan Tiada kelas.
 

Sunday, June 8, 2014

RPH Minggu Ke - 22

Rancangan Pelajaran Harian ~  26 - 27 Mei 2014




Tarikh 26 Mei 2014 (Isnin)
Minggu 22
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Pendidikan Sains Sukan 1
  • Masa : 0810-0925
  • Kertas : Pendidikan Sains Sukan 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 26 Mei 2014 (Isnin)
Minggu 22
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Pendidikan Sains Sukan 1
  • Masa : 0810-0925
  • Kertas : Pendidikan Sains Sukan 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 27 Mei 2014 (Selasa)
Minggu 22
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Pendidikan Seni Visual 2
  • Masa : 0940-1240

RPH Minggu Ke - 21

Rancangan Pelajaran Harian ~  19 - 23 Mei 2014




Tarikh 19 Mei 2014 (Isnin)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Pendidikan Islam 2
  • Masa : 0745-0925
  • Kertas : Pendidikan Moral
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 19 Mei 2014 (Isnin)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : PJK
  • Masa : 0705-0805
  • Kertas : Matematik 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 20 Mei 2014 (Selasa)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Pendidikan Islam 2
  • Masa : 0745-0925
  • Kertas : Pendidikan Moral
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 21 Mei 2014 (Rabu)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sejarah 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 21 Mel 2014 (Rabu)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sejarah 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 22 Mei 2014 (Khamis)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sains 1
  • Masa : 0810-0925
  • Kertas : Sains 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 22 Mei 2014 (Khamis)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sains 1
  • Masa : 0810-0925
  • Kertas : Sains 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 23 Mei 2014 (Jumaat)
Minggu 21
Catatan Tiada kelas.
 

RPH Minggu Ke - 20

Rancangan Pelajaran Harian ~  12 - 17 Mei 2014




Tarikh 12 Mei 2014 (Isnin)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Bahasa Malaysia 1
  • Masa : 0710-0925
  • Kertas : Bahasa Malaysia 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 12 Mei 2014 (Isnin)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Bahasa Inggeris 1
  • Masa : 0740-0925
  • Kertas : Bahasa Inggeris 2
  • Masa : 1025-1240

Tarikh 13 Mei 2014 (Selasa)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Cuti Umum - Hari Wesak

Tarikh 14 Mei 2014 (Rabu)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Bahasa Inggeris 1
  • Masa : 0740-0925
  • Kertas : Bahasa Inggeris 2
  • Masa : 1025-1240

Tarikh 14 Mel 2014 (Rabu)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sejarah 1
  • Masa : 0820-0920
  • Kertas : Sejarah 3
  • Masa : 0940-1240

Tarikh 15 Mei 2014 (Khamis)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sejarah 1
  • Masa : 0820-0920
  • Kertas : Sejarah 3
  • Masa : 0940-1240

Tarikh 15 Mei 2014 (Khamis)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K10
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Bahasa Malaysia 1
  • Masa : 0710-0925
  • Kertas : Bahasa Malaysia 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 16 Mei 2014 (Jumaat)
Minggu 20
Catatan Tiada kelas.

Tarikh 17 Mei 2014 (Sabtu)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Pengiklanan
  • Definisi
  • Jenis-jenis pengiklanan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan maksud pengiklanan dengan betul;
  2. Menyenarai serta menerangkan jenis-jenis pengiklanan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni visual.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil pengiklanan seperti papan iklan, banner, bunting, papan peraga, poster, majalah, surat khabar dan lain-lain melalui tayangan projector LCD.
  2. Murid diminta untuk menerangkan perbezaan setiap contoh pengiklanan yang ditunjukkan..
  3. Guru menerangkan isi pelajaran.
  4. Murid diminta untuk menyalin nota isi pelajaran.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi soal jawab isi pelajaran.
Keperluan Alat: Projektor LCD
Bahan: Contoh reka bentuk pengiklanan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya membanding-bezakan jenis-jenis reka bentuk pengiklanan dari segi gubahan, saiz dan fungsinya dengan betul. 

RPH Minggu Ke - 19

Rancangan Pelajaran Harian ~  5 - 9 Mei 2014




Tarikh 5 Mei 2014 (Isnin)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kaligrafi
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Meneliti kaligrafi rumi yang popular dengan baik.
  2. Mengetahui jenis-jenis tulisan khat dengan baik
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh rekaan kaligrafi.
  2. Guru memperkenal dan menyampaikan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting.
  4. Penilaian dengan sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen Manuskrip.
Bahan: Contoh kaligrafi.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Bertanggungjawab dan kerjasama menyediakan alat bahan dalam pembelajaran.
Refleksi Murid berupaya klasifikasikan jenis-jenis kaligrafi dengan betul.

Tarikh 5 Mei 2014 (Isnin)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Arca Binaan
  • Lukisan persembahan arca binaan dalam situasi sebenar.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan yang mengambarkan persembahan arca binaan dalam ruang situasi sebenar dengan baik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan persembahan situasi sebenar.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan persembahan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan hasil lukisan atau lakaran murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Contoh portfolio dan arca binaan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Rajin, kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan lukisan persembahan arca binaan dengan baik. 

Tarikh 6 Mei 2014 (Selasa)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Tipografi
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengenal pasti jenis-jenis muka taip dengan baik.
  2. Mengkaji saiz, anatomi dan rupa huruf dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh muka taip melalui tayangan LCD.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diarah untuk mencatat nota ringkas.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Contoh muka taip.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan berupaya membanding-bezakan jenis-jenis muka taip dengan betul.

Tarikh 7 Mei 2014 (Rabu)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran Arca Binaan
  • KRSV - Lukisan alat dan bahan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan yang berhalbendakan peralatan dan bahan yang digunakan dalam penghasilan arca binaan dengan betul serta berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan alat dan bahan.
  2. Amali murid menghasilkan lukisan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan karya lukisan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensil warna
Bahan: Contoh karya lukisan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Rajin, kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Majoriti murid telah memulakan proses lakaran dengan baik. Namun masih terdapat murid yang belum melengkapkan proses porfolio KRSV bagi sub tajuk sebelum aktiviti ini.

Tarikh 7 Mel 2014 (Rabu)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Tipografi
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengenal pasti jenis-jenis muka taip dengan baik.
  2. Mengkaji saiz, anatomi dan rupa huruf dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh muka taip melalui tayangan LCD.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diarah untuk mencatat nota ringkas.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Contoh muka taip.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan berupaya membanding-bezakan jenis-jenis muka taip dengan betul.

Tarikh 8 Mei 2014 (Khamis)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  •  Ukiran Kayu
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan yang berhalbendakan peralatan dan bahan yang digunakan dalam penghasilan ukiran kayu dengan betul serta berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan alat dan bahan.
  2. Amali murid menghasilkan lukisan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan karya lukisan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh portfolio dan lukisan alat bahan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Rajin, kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali. Struktur bentuk yang dilukis adalah baik. Aktiviti mewarna diteruskan dengan merujuk kepada contoh lukisan.

Tarikh 8 Mei 2014 (Khamis)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kaligrafi & Tipografi
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab sekurang-kurangnya 15 daripada 25 soalan objektif yang dikemukakan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan objektif teori seni.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan buku kerja kepada murid.
  2. Guru memberi arahan latihan yang perlu dijawab.
  3. Murid diminta untuk menyalin dan menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Perbincangan kehendak soalan dan jawapan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh soalan objektif dan buku kerja.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan latihan yang dikemukakan dengan baik.

Tarikh 9 Mei 2014 (Jumaat)
Minggu 19
Catatan Tiada kelas.