Saturday, May 26, 2012

RPH Minggu Ke - 21

Rancangan Pelajaran Harian ~  21 - 25 Mei 2012




Tarikh 21 Mei 2012 (Isnin)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sains 1
  • Masa : 0810-0925

Tarikh 21 Mei 2012 (Isnin)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sains 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 22 Mei 2012 (Selasa)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Ulangkaji Sejarah 1

Tarikh 22 Mei 2012 (Selasa)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Ulangkaji Matematik

Tarikh 23 Mei 2012 (Rabu)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Matematik 1
  • Masa : 0810-0925

Tarikh 23 May 2012 (Rabu)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sejarah 1
  • Masa : 0825-0925

Tarikh 24 Mei 2012 (Khamis)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Matematik 2
  • Masa : 1010-1240

Tarikh 24 Mei 2012 (Khamis)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 & 4K7
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Sejarah1
  • Masa : 0825-0925

Tarikh 25 Mei 2012 (Jumaat)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Pendidikan Moral
  • Masa : 0910-1140

RPH Minggu Ke - 20

Rancangan Pelajaran Harian ~  14 - 18 Mei 2012




Tarikh 14 Mei 2012 (Isnin)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama

  • Kertas : Bahasa Inggeris 1
  • Masa : 0710-0855

Tarikh 14 May 2012 (Isnin)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Pendidikan Seni Visual 2
  • Masa : 0940-1240

Tarikh 15 Mei 2012 (Selasa)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Bahasa Bahasa 1
  • Masa : 0710-0925

Tarikh 15 Mei 2012 (Selasa)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Bahasa Bahasa 1
  • Masa : 0710-0925

Tarikh 16 Mei 2012 (Rabu)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Sambutan Hari Guru

Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : PJK
  • Masa : 1010-1110

Tarikh 16 May 2012 (Rabu)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Catatan Sambutan Hari Guru

Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : PJK
  • Masa : 1010-1110

Tarikh 17 Mei 2012 (Khamis)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Bahasa Inggeris 1
  • Masa : 0710-0855

Tarikh 17 Mei 2012 (Khamis)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 & 4K7
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Ulangkaji Pendidikan Seni Visual 1

Tarikh 18 Mei 2012 (Jumaat)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas : Pendidikan Seni Visual
  • Masa : 0810-0925

Wednesday, May 9, 2012

RPH Minggu Ke - 19

Rancangan Pelajaran Harian ~  7 - 11 May 2012




Tarikh 7 May 2012 (Isnin)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual (KRSV).
Reka Corak - Kajian Warna Cadangan Reka Letak                             Corak.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 4 kajian / gubahan warna bagi reka corak yang dipilih dengan baik, menarik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya kajian warna dan menerangkan konsep gubahan warna.
  2. Amali murid menghasilkan kajian warna reka corak.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan karya lukisan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh gubahan warna.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti pembelajaran dan hasil kajian warna murid adalah baik.

Tarikh 8 May 2012 (Selasa)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Pengiklanan
  • Jenis-jenis Pengiklanan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenarai serta menerangkan jenis-jenis pengiklanan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil pengiklanan dalam bentuk majalah, risalah. dan poster.
  2. Murid diminta untuk menerangkan perbezaan setiap contoh yang ditunjukkan..
  3. Guru menerangkan isi pelajaran.
  4. Murid diminta untuk menyalin nota isi pelajaran.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi soal jawab isi pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh reka bentuk pengiklanan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Bertanggungjawab.
Refleksi Murid berupaya membanding-bezakan jenis-jenis reka bentuk pengiklanan dari segi gubahan, saiz, fungsi serta pemilihan warnanya dengan baik.

Tarikh 9 May 2012 (Rabu)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni Visual (KRSV).
Reka Corak - Kajian Warna Cadangan Reka Letak                             Corak.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 4 kajian / gubahan warna bagi reka corak yang dipilih dengan baik, menarik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya kajian warna dan menerangkan konsep gubahan warna.
  2. Amali murid menghasilkan kajian warna reka corak.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan karya lukisan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Peralatan ICT
Bahan: Contoh gubahan warna.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti pembelajaran dan hasil kajian warna murid adalah baik.

Tarikh 9 May 2012 (Rabu)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Pengiklanan
  • Jenis-jenis pengiklanan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenarai serta menerangkan jenis-jenis pengiklanan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visaul.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil pengiklanan dalam bentuk majalah, risalah. dan poster.
  2. Murid diminta untuk menerangkan perbezaan setiap contoh yang ditunjukkan..
  3. Guru menerangkan isi pelajaran.
  4. Murid diminta untuk menyalin nota isi pelajaran.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi soal jawab isi pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh hasil pengiklanan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Bertanggungjawab dan kerjasama
Refleksi Murid berupaya membanding-bezakan jenis-jenis reka bentuk pengiklanan dari segi gubahan, saiz, fungsi serta pemilihan warnanya dengan baik.

Tarikh 10 May 2012 (Khamis)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K7
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas: PSV 2 (2611/2)
  • Masa: 0940-1240 (3 jam)

Tarikh 10 May 2012 (Khamis)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan - Kajian masa depan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan yang menggambarkan hal-benda sebuah kereta serbaguna masa depan dengan baik, kreatif dan imaginatif.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil lukisan.
  2. Guru menunjukkan demonstrasi teknik melukis.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensil.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan lukisan berdasarkan tajuk dengan baik.

Tarikh 11 May 2012 (Jumaat)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 & 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas: Pendidikan Sains Sukan 2
  • Masa: 0910-1140 (2 1/2 jam)

RPH Minggu ke - 18

Rancangan Pelajaran Harian ~  30 April - 4 May 2012




Tarikh 30 April 2012 (Isnin)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Lukisan
Unit Pembelajaran Lukisan tiga sudut pandangan berbeza sebuah kasut kanvas
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan yang menggambarkan tiga sudut pandangan berbeza sebuah kasut kanvas yang bercorak hidupan marin dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan kasut kanvas.
  2. Guru menerangkan teknik menghasilkan lukisan.
  3. Amali murid menghasilkan lukisan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali melukis dan hasil lukisan adalah baik dan berkualiti.

Tarikh 1 May 2012 (Selasa)
Minggu 18
Catatan Cuti Umum Hari Pekerja

Tarikh 2 May 2012 (Rabu)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Luksian 
Unit Pemlajaran Lukisan Pensel Alam Benda
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel berhal-bendakan peralatan melukis dan mencatan dengan penekanan diberi kepada unsur bentuk, ruang dan jalinan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya lukisan alam benda.
  2. Guru menerangkan teknik penghasilan.
  3. Murid diminta untuk memulakan amali melukis.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kesederhanaan.
Refleksi Murid berupaya melukis struktur bentuk peralatan mecatan dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 2 May 2012 (Rabu)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Sistem Identiti Korporat
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri penting dalam sistem identiti korporat serta memberikan contoh dengan betul. 
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh rekaan grafik identiti korporat.
  2. Guru menerangkan ciri-ciri penting dalam rekaan grafik identiti korporat.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi penting serta memberikan contoh yang sesuai.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh reka bentuk grafik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid berupaya menyatakan ciri-ciri reka bentuk dalam sisitem korporat identiti dengan betul.

Tarikh 3 May 2012 (Khamis)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K7
Masa 70 Minit
Bidang Komunilasi Visual
Unit Pembelajaran Sistem Identiti Korporat
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri penting dalam sistem identiti korporat serta memberikan contoh dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh rekaan grafik identiti korporat.
  2. Guru menerangkan ciri-ciri penting dalam rekaan grafik identiti korporat.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi penting serta memberikan contoh yang sesuai.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh reka bentuk grafik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya menyatakan ciri-ciri reka bentuk dalam sisitem korporat identiti dengan betul.

Tarikh 3 May 2012 (Khamis)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Lukisan
Unit Pembelajaran Lukisan Pensel Alam Benda
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel berhal-bendakan peralatan melukis dan mencatan dengan penekanan diberi kepada unsur bentuk, ruang dan jalinan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya lukisan alam benda.
  2. Guru menerangkan teknik penghasilan.
  3. Murid diminta untuk memulakan amali melukis.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya melukis struktur bentuk peralatan mecatan dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 4 May 2012 (Jumaat)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Poster
  • Pengenalan
  • Struktur dan reka letak imej
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan struktur dan reka letak imej pada poster dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh rekaan poster.
  2. Murid diminta untuk menyatakan maklumat yang terdapat pada poster.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh Poster
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan sewaktu proses pembelajaran. Nota pembelajaran telah dicatat dengan baik.