Saturday, August 29, 2015

RPH Minggu Ke - 32

Rancangan Pelajaran Harian ~  3 - 7 Ogos 2015



Tarikh 3 Ogos 2015 (Isnin)
Minggu 32
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Landskap Persekitaran
Unit Pembelajaran Elemen-Elemen Landskap Persekitaran
  • Tumbuhan
  • Topografi
  • Struktur
  • Air
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan jenis-jenis elemen landskap serta memberikan contoh dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan jenis-jenis elemen serta contoh-contoh elemen melalui tayangan LCD.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting serta menyalin nota.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Media: LCD Projektor.
Bahan: Contoh elemen landskap.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Penghargaan terhadap nilai estetik landskap.
Refleksi Murid berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik. Murid juga berupaya menjawab soalan yang di kemukakan dengan betul.

Tarikh 3 Ogos 2015 (Isnin)
Minggu 32
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Penilaian Kajian Rekaan Seni Visual (KRSV)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan portfolio dan produk arca timbulan mengikut spesifikasi kehendak tugasan dengan baik, realistik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan produk KRSV.
Prosedur
  1. Guru memberi arahan kepada murid.
  2. Persembahan karya KRSV oleh murid.
  3. Guru membuat penilaian.
  4. Komen daripada guru.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Portfolio dan Produk KRSV.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Penghargaan dan apresiasi karya arca timbulan.
Refleksi Majoriti murid menunjukkan keyakinan dan berupaya membuat persembahan karya dengan baik.

Tarikh 4 Ogos 2015 (Selasa)
Minggu 32
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Landskap dan Persekitaran
Unit Pemlajaran Fungsi Tumbuhan dalam Landskap 
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan fungsi-fungsi tumbuhan dalam landskap dari segi nilai estetik serta fungsi nyata dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh gambar tumbuhan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk membaca dan menyenaraikan fungsi tumbuhan dalam landskap.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh gambar tumbuhan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai keindahan alam.
Refleksi Murid  menunjukkan kesungguhan dan berupaya menyatakan fungsi tumbuhan dalam seni landskap dengan betul.

Tarikh 4 Ogos 2015 (Selasa)
Minggu 32
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Penilaian Kajian Rekaan Seni Visual (KRSV)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan portfolio dan produk arca timbulan mengikut spesifikasi kehendak tugasan dengan baik, realistik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan produk KRSV.
Prosedur
  1. Guru memberi arahan kepada murid.
  2. Persembahan karya KRSV oleh murid.
  3. Guru membuat penilaian.
  4. Komen daripada guru.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Portfolio dan Produk KRSV.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Penghargaan dan apresiasi karya arca timbulan.
Refleksi Majoriti murid menunjukkan keyakinan dan berupaya membuat persembahan karya dengan baik.

Tarikh 5 Ogos 2015 (Rabu)
Minggu 32
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Penilaian Kajian Rekaan Seni Visual (KRSV)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan portfolio dan produk arca timbulan mengikut spesifikasi kehendak tugasan dengan baik, realistik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan produk KRSV.
Prosedur
  1. Guru memberi arahan kepada murid.
  2. Persembahan karya KRSV oleh murid.
  3. Guru membuat penilaian.
  4. Komen daripada guru.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Portfolio dan Produk KRSV.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Penghargaan dan apresiasi karya arca timbulan.
Refleksi Majoriti murid menunjukkan keyakinan dan berupaya membuat persembahan karya dengan baik.

Tarikh 6 Ogos 2015 (Khamis)
Minggu 32
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran
  • Penilaian Kajian Rekaan Seni Visual (KRSV)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan portfolio dan produk arca timbulan mengikut spesifikasi kehendak tugasan dengan baik, realistik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan produk KRSV.
Prosedur
  1. Guru memberi arahan kepada murid.
  2. Persembahan karya KRSV oleh murid.
  3. Guru membuat penilaian.
  4. Komen daripada guru.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Portfolio dan Produk KRSV.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Penghargaan dan apresiasi karya arca timbulan.
Refleksi Majoriti murid menunjukkan keyakinan dan berupaya membuat persembahan karya dengan baik.

Tarikh 6 Ogos 2015 (Khamis)
Minggu 32
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Landskap Persekitaran
Unit Pembelajaran Landskap Persekitaran
  • Perabot, Barangan Hiasan, dan Pembinaan Lain dalam Seni Reka Landskap
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta menyatakan fungsi Perabot, Barangan Hiasan, dan Pembinaan Lain dalam Seni Reka Landskap dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh gambar landskap.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Media: Lukisan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali melukis. Hasil lukisan murid adalah baik.

Tarikh 7 Ogos 2015 (Jumaat)
Minggu 32
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus.
Unit Pelajaran
  • Penilaian Kajian Rekaan Seni Visual (KRSV)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan portfolio dan produk arca timbulan mengikut spesifikasi kehendak tugasan dengan baik, realistik dan artistik.
Aktiviti Pembelajaran Penilaian KRSV
Prosedur
  1. Guru memberi arahan kepada murid.
  2. Persembahan karya KRSV oleh murid.
  3. Guru membuat penilaian.
  4. Komen daripada guru.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Portfolio dan Produk KRSV.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Penghargaan dan apresiasi karya arca timbulan.
Refleksi Majoriti murid menunjukkan keyakinan dan berupaya membuat persembahan karya dengan baik.

No comments:

Post a Comment