Sunday, September 8, 2013

RPH Minggu Ke - 36

Rancangan Pelajaran Harian ~  2 - 6 September 2013




Tarikh 2 September 2013 (Isnin)
Minggu 36
Catatan Menghadiri Mesyuarat Pasca Penyelarasan PBS Kajian Rekaan Seni Visual PSV SPM 2013
  • Tarikh : 2hb September 2013
  • Tempat : Sektor Penilaian & Peperiksaan Jabatan Pelajaran Negeri Sarawak
  • Masa : 08.30 - 14.30

Tarikh 3 September 2013 (Selasa)
Minggu 36
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Percubaan SPM 2013
  • Ulangkaji Peperiksaan Percubaan
  • Kertas: Pendidikan Seni Visual 1
.
Tarikh 3 September 2013 (Selasa)
Minggu 36
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional 
Unit Pemlajaran
  • Seni Anyaman
    • Jenis-jenis daun
    • Proses penyediaan daun
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan ciri-ciri daun anyaman serta proses penyediaan daun anyaman dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya anyaman.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan ciri-ciri daun anyaman serta proses penyediaan daun.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Kraf Anyaman
Bahan: Contoh hasil anyaman tikar.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai nilai keindahan dan keistimewaan seni kraf tangan tempatan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dalam perbincangan tajuk kraf tradisional. Murid juga berupaya mencatat nota ringkas serta mampu menerangkan proses penyediaan daun anyaman dengan betul.

Tarikh 4 September 2013 (Rabu)
Minggu 36
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Percubaan SPM 2013
  • Ulangkaji Peperiksaan Percubaan
  • Kertas: Pendidikan Seni Visual 1

Tarikh 4 September 2013 (Rabu)
Minggu 36
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran Anyaman
  • Proses anyaman
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenarai dan menerangkan langkah-langkah menghasilkan anyaman tikar dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya anyaman.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan proses menghasilkan anyaman.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Lembaran kerja
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Alat: Kraf Anyaman
Bahan: Contoh hasil anyaman tikar.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Refleksi Murid berupaya menerangkan proses penghasilan kraf anyaman tikar dengan betul.

Tarikh 5 September 2013 (Khamis)
Minggu 36
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Percubaan SPM 2013
  • Kertas: Pendidikan Seni Visuak 1
  • Masa: 0810-0925
  • Kertas: Pendidikan Seni Visual 2
  • Masa: 0940-1240

Tarikh 6 September 2013 (Jumaat)
Minggu 36
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4MPV
Masa 70 minit
Bidang Kraf Tradisional 
Hasil Pembelajaran
  • Seni Anyaman
    • Jenis-jenis daun
    • Proses penyediaan daun
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan ciri-ciri daun anyaman serta proses penyediaan daun anyaman dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya anyaman.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan ciri-ciri daun anyaman serta proses penyediaan daun.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Kraf Anyaman
Bahan: Contoh hasil anyaman tikar.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai nilai keindahan dan keistimewaan seni kraf tangan tempatan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dalam perbincangan tajuk kraf tradisional. Murid juga berupaya mencatat nota ringkas serta mampu menerangkan proses penyediaan daun anyaman dengan betul.

No comments:

Post a Comment