Saturday, August 31, 2013

RPH Minggu Ke - 35

Rancangan Pelajaran Harian ~  26 - 30 Ogos 2013




Tarikh 26 Ogos 2013 (Isnin)
Minggu 35
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional Seni Tembikar
Unit Pembelajaran
  • Seni Tembikar
    • Tembikar Sayong
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan ciri-ciri, reka bentuk dan motif pada tembikar labu sayong dengan betul.
  2. menerangkan teknik pembakaran labu sayong secara tradisional dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya tembikar dalam buku.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan ciri-ciri reka bentuk serta teknik pembakaran tembikar.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tembikar
Bahan: Contoh tembikar
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan penghargaan karya tembikar.
Refleksi Murid berupaya menyatakan ciri-ciri, reka bentuk dan motif pada tembikar labu sayong serta teknik pembakarannya dengan betul.

Tarikh 26 Ogos 2013 (Isnin)
Minggu 35
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Percubaan SPM 2013
  • Kertas: Bahasa Malaysia 1
  • Masa: 0712-0925

  • Kertas: Bahasa Malaysia 2
  • Masa: 1010-1240

Tarikh 27 Ogos 2013 (Selasa)
Minggu 35
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Percubaan SPM 2013
  • Kertas: Bahasa Inggeris 1
  • Masa: 0740-0925
  • Kertas: Bahasa Inggeris 2
  • Masa: 1025-1240
.
Tarikh 27 Ogos 2013 (Selasa)
Minggu 35
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional Seni Tembikar
Unit Pemlajaran
  • Seni Tembikar
    • Tembikar Mambong
    • Tembikar Terenang
    • Tembikar Sarawak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan ciri-ciri, reka bentuk dan motif pada tembikar mambong, terenang dan Sarawak dengan betul.
  2. menerangkan teknik penghasilan tembikar mambong, terenang dan Sarawak dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya tembikar dalam buku.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan ciri-ciri reka bentuk dan motif serta teknik pembakaran tembikar.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Kraf tembikar
Bahan: Contoh hasil karya tembikar.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai nilai keindahan dan keistimewaan seni kraf tangan tempatan.
Refleksi Kebanyakan murid berupaya menerangkan motif hiasan serta proses penghasilan tembikar dengan baik.

Tarikh 28 Ogos 2013 (Rabu)
Minggu 35
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Percubaan SPM 2013
  • Kertas: Sejarah 1
  • Masa: 0825-0925
  • Kertas: Sejarah 2
  • Masa: 1010-1240

Tarikh 28 Ogos 2013 (Rabu)
Minggu 35
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional~Tembikar
Unit Pembelajaran Kraf Tradisional dan Dimensi Baru
  • Latihan soalan teori
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenarai dan menerangkan perkara penting dalam hiasan dalaman dengan betul
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan lembaran kerja.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan latihan berbentuk objektif.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Sesi perbincangan kehendak soalan dan jawapan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Lembaran kerja
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan-soalan latihan dengan baik.

Tarikh 29 Ogos 2013 (Khamis)
Minggu 35
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Percubaan SPM 2013
  • Kertas: Matematik 1
  • Masa: 0810-0925
  • Kertas: Matematik 2
  • Masa: 1010-1240

Tarikh 30 Ogos 2013 (Jumaat)
Minggu 35
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4MPV
Masa 70 minit
Bidang Kraf Tradisional Seni Tembikar
Hasil Pembelajaran
  • Seni Tembikar
    • Tembikar Sayong
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan ciri-ciri, reka bentuk dan motif pada tembikar labu sayong dengan betul.
  2. menerangkan teknik pembakaran labu sayong secara tradisional dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya tembikar dalam buku.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan ciri-ciri reka bentuk serta teknik pembakaran tembikar.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tembikar
Bahan: Contoh tembikar
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan penghargaan karya tembikar.
Refleksi Murid berupaya menyatakan ciri-ciri, reka bentuk dan motif pada tembikar labu sayong serta teknik pembakarannya dengan betul. 

No comments:

Post a Comment