Sunday, September 15, 2013

RPH Minggu Ke - 37

Rancangan Pelajaran Harian ~  9 - 13 September 2013




Tarikh 9 September 2013 (Isnin)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional 
Unit Pembelajaran Anyaman
  • Perihal Kelarai 
  • Jenis-jenis kelarai
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta mengenal pasti ciri-ciri corak kelarai dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni anyaman.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Kraf anyaman.
Bahan: Contoh hasil karya anyaman.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid dapat menyatakan jenis-jenis kelarai berdasarkan unsur motif dengan betul.

Tarikh 9 September 2013 (Isnin)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Percubaan SPM 2013
  • Kertas: Ekonomi Rumag Tangga 1
  • Masa: 0825-0925
  • Kertas: Ekonomi Rumah Tangga 2
  • Masa: 0940-1240

Tarikh 10 September 2013 (Selasa)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan Kertas Peperiksaan Percubaan SPM
Unit Pemlajaran Kertas Teori Seni Visual (2611/1)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan peperiksaan serta jawapannya dengan betul. 
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas jawapan murid dan memberi komen terhadap prestasi / kepututsan peperiksaan.
  2. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan peperiksaan serta jawapan dengan baik.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan peperiksaan.
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kejujuran, kerjasama, hormat-menghormati.
Refleksi Majoriti murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.
.
Tarikh 10 September 2013 (Selasa)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pemulihan Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Reka Bentuk
Unit Pemlajaran Reka Bentuk Industri.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 10 jenis lakaran perkembangan idea bagi reka bentuk industri dengan baik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lakaran olahan reka bentuk.
  2. Guru membuat demonstrasi menghasilkan beberapa lakaran reka bentuk pada papan tulis.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lakaran.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan hasil lakaran.
Keperluan Bahan: Contoh lakaran reka bentuk.
Media : Pensil.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan lakaran berpandukan kepada contoh lakaran serta gambar photo dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 11 September 2013 (Rabu)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Pembetulan Kertas Peperiksaan - 2611/2
  • Lukisan / Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memberi komen yang membina terhadap hasil karya lukisan dengan baik.
  2. Menyatakan kekuatan dan kelemahan karya lukisan masing-masing dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Kritikan karya lukisan peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil karya lukisan peperiksaan yang baik.
  2. Guru memberi komen keputusan dan kualiti lukisan secara keseluruhan.
  3. Murid diminta untuk memberi komen terhadap karya lukisan rakan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan penghargaan nilai estetik karya lukisan.
Refleksi Murid berupaya membanding-bezakan kekuatan dan kelemahan hasil karya dari segi gubahan, teknik mewarna, dan kekemasan dengan baik.

Tarikh 11 September 2013 (Rabu)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Catatan Hari Kemanusiaan
  • Murid melawat pameran Hari Kemanusiaan di Dewan Sri Sadong. 
  • Tiada P&P dijalankan, murid diberi tugasan amali melukis - lakaran olahan idea reka bentuk industri sebagai kerja rumah.

Tarikh 12 September 2013 (Khamis)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K9
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan Kertas Peperiksaan Percubaan SPM
Unit Pembelajaran Kertas Teori Seni Visual (2611/1)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan peperiksaan serta jawapannya dengan betul. 
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas soalan peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas jawapan murid dan memberi komen terhadap prestasi / kepututsan peperiksaan.
  2. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan peperiksaan serta jawapan dengan baik.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan peperiksaan.
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Majoriti murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.

Tarikh 13 September 2013 (Jumaat)
Minggu 37
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4MPV
Masa 70 minit
Bidang Kraf Tradisional 
Hasil Pembelajaran Anyaman
  • Perihal Kelarai 
  • Jenis-jenis kelarai
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta mengenal pasti ciri-ciri corak kelarai dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni anyaman.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Kraf anyaman.
Bahan: Contoh hasil karya anyaman.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid dapat menyatakan jenis-jenis kelarai berdasarkan unsur motif dengan betul.

No comments:

Post a Comment