Friday, July 17, 2015

RPH Minggu Ke - 28

Rancangan Pelajaran Harian ~  6 - 10 Julai 2015



Tarikh 6 Julai 2015 (Isnin)
Minggu 28
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Bentuk Industri
  • Lukisan 3D Produk
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan 3 dimensi berhal-bendakan produk reka bentuk industri dengan memberi penekanan kepada unsur bentuk dan warna.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan 3 dimensi produk industri melalui tayangan projector LCD.
  2. Murid diminta untuk memulakan lakaran reka bentuk.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan hasil lakaran.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Projektor LCD
Bahan: Contoh lukisan 3D reka bentuk.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, berdisiplin dan kebersihan.
Refleksi Murid hanya berupaya menghasilkan lakaran reka bentuk. Aktiviti mewarna akan bersambung dalam kelas yang akan datang. Hasil lakaran murid adalah baik.

Tarikh 6 Julai 2015 (Isnin)
Minggu 28
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Arca Timbulan
  • Penghasilan produk arca timbulan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan proses menyapu plaster pada arca timbulan dengan kemas.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan produk KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca timbulan.
  2. Guru membuat demonstrasi menyapu plaster.
  3. Murid diarah untuk menghasilkan arca timbulan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh Arca Timbulan
Rujukan: Buku Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berhati-hati, kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam penghasilan produk. Hasil produk adalah baik dan kemas berdasarkan kajian reka bentuk arca paa portfolio KRSV.

Tarikh 7 Julai 2015 (Selasa)
Minggu 28
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Reka Bentuk
Unit Pemlajaran Reka Bentuk Industri
  • Lukisan 3D Produk
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan 3 dimensi berhal-bendakan produk reka bentuk industri dengan memberi penekanan kepada unsur bentuk dan warna.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan 3 dimensi produk industri melalui tayangan projector LCD.
  2. Murid diminta untuk memulakan lakaran reka bentuk.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan hasil lakaran.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Projektor LCD
Bahan: Contoh lukisan 3D reka bentuk.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, berdisiplin dan kebersihan.
Refleksi Hasil lukisan 3D adalah baik, namun masih ramai murid yang belum siap sepenuhnya.

Tarikh 7 Julai 2015 (Selasa)
Minggu 28
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Arca Timbulan.
  • Penghasilan produk.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Melicinkan permukaan arca plaster dengan menggunakan kertas pasir dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan produk KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca timbulan.
  2. Guru membuat demonstrasi melicinkan permukaan arca.
  3. Murid diarah untuk menghasilkan arca timbulan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh arca timbulan.
Rujukan: Buku Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Penghargaan nilai estetika arca timbulan.
Refleksi Reka bentuk arca timbulan yang dihasilkan oleh murid adalah baik dan kemas.

Tarikh 8 Julai 2015 (Rabu)
Minggu 28
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5 & 5K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Arca Timbulan.
  • Penghasilan produk.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Melicinkan permukaan arca plaster dengan menggunakan kertas pasir dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan produk KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca timbulan.
  2. Guru membuat demonstrasi melicinkan permukaan arca.
  3. Murid diarah untuk menghasilkan arca timbulan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh arca timbulan.
Rujukan: Buku Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Penghargaan nilai estetika arca timbulan.
Refleksi Reka bentuk arca timbulan yang dihasilkan oleh murid adalah baik dan kemas.

Tarikh 9 Julai 2015 (Khamis)
Minggu 28
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran
  • Penghasilan produk arca timbulan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Melicinkan permukaan arca plaster dengan menggunakan kertas pasir dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan produk KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca timbulan.
  2. Guru membuat demonstrasi melicinkan permukaan arca.
  3. Murid diarah untuk menghasilkan arca timbulan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh arca timbulan.
Rujukan: Buku Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan  kebersihan.
Refleksi Reka bentuk arca timbulan yang dihasilkan oleh murid adalah baik dan kemas.

Tarikh 9 Julai 2015 (Khamis)
Minggu 28
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K4
Masa 70 Minit
Bidang Reka Bentuk
Unit Pembelajaran Seni Reka Hiasan Dalaman
  • Pengenalan
  • Ciri-ciri hiasan dalaman
  • Aspek penting dalam hiasan dalaman
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenarai dan menerangkan perkara penting dalam hiasan dalaman dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh gambar hiasan dalaman melalui tayangan projektor LCD.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran berdasarkan contoh gambar.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menerangkan isi pelajaran.
  4. Rumusan pelajaran dengan sesi soal jawab.
Keperluan Alat: LCD projektor.
Bahan: Contoh gambar hiasan dalaman
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kesederhanaan
Refleksi Murid berupaya menyatakan maksud dan aspek penting hiasan dalaman dengan betul. 

Tarikh 10 Julai 2015 (Jumaat)
Minggu 28
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus.
Unit Pelajaran
  • Penghasilan produk arca timbulan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Melicinkan permukaan arca plaster dengan menggunakan kertas pasir dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan produk KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca timbulan.
  2. Guru membuat demonstrasi melicinkan permukaan arca.
  3. Murid diarah untuk menghasilkan arca timbulan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh arca timbulan.
Rujukan: Buku Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Reka bentuk arca timbulan yang dihasilkan oleh murid adalah baik dan kemas.

No comments:

Post a Comment