Saturday, July 21, 2012

RPH Minggu Ke - 29

Rancangan Pelajaran Harian ~ 16 - 20 Julai 2012




Tarikh 16 Julai 2012 (Isnin)
Minggu 29
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Hiasan Dalaman
Unit Pembelajaran
  • Pengenalan
  • Ciri-ciri hiasan dalaman
  • Aspek penting dalam hiasan dalaman
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenarai dan menerangkan perkara penting dalam hiasan dalaman dengan betul
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh gambar hiasan dalaman melalui tayangan projektor LCD.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran berdasarkan contoh gambar.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menerangkan isi pelajaran.
  4. Rumusan pelajaran dengan sesi soal jawab.
Keperluan Alat: LCD projektor.
Bahan: Contoh gambar hiasan dalaman
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kesederhanaan
Refleksi Murid berupaya menyatakan maksud dan aspek penting hiasan dalaman dengan betul.

Tarikh 16 Julai 2012 (Isnin)
Minggu 29
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Reka Corak
  • Persembahan hasil karya portfolio dan produk
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan karya portfolio dan produk reka corak mengikut spesifikasi dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Persembahan hasil karya dan kritikan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil karya reka corak pada kasut kanvas yang berkualiti
  2. Murid diminta untuk mempersembahkan hasil karya masing-masing.
  3. Murid diminta untuk memberi komen serta kritikan.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Hasil portfolio dan produk murid
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan, kebersihan dan penghargaan
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan keyakinan apabila mempersembahkan karya masing-masing.
                   
Tarikh 17 Julai 2012 (Selasa)
Minggu 29
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Persembahan hasil karya portfolio dan produk
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan karya portfolio dan produk reka corak mengikut spesifikasi dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Persembahan hasil karya dan kritikan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil karya reka corak pada kasut kanvas yang berkualiti
  2. Murid diminta untuk mempersembahkan hasil karya masing-masing.
  3. Murid diminta untuk memberi komen serta kritikan.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Hasil portfolio dan produk murid
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan, kebersihan dan penghargaan
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan keyakinan apabila mempersembahkan karya masing-masing.

Tarikh 17 Julai 2012 (Rabu)
Minggu 29
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Hiasan Dalaman
Unit Pemlajaran Ciri-ciri Hiasan Dalaman  bagi ruang atau bilik tertentu rumah kediaman serta tempat awam.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta menyatakan fungsi hiasan dalaman bagi rumah kediaman serta tempat-tampat awam dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh gambar hiasan dalaman.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab.Latihan menjawab soalan teori
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD projektor.
Bahan: Contoh gambar hiasan dalaman.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menerangkan fungsi elemen reka bentuk hiasan dalaman dengan baik.
 
Tarikh 18 Julai 2012 (Rabu)
Minggu 29
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Penilaian hasil karya murid.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui kekuatan dan kelemahan hasil karya masing-masing serta berusaha menambahbaikan kualiti karya dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali seni visual.
Prosedur
  1. Guru menilai hasil karya murid serta memberikan komen.
  2. Murid diminta untuk menyatakan kekuatan dan kelemahan masing-masing.
  3. Murid diminta untuk menambahbaikan hasil karya.
  4. Persembahan hasil karya murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh reka corak, kasut kanvas
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dalam aktiviti amali mereka corak pada kasut. Hasil warna motif adalah baik.

Tarikh 19 Julai 2012 (Khamis)
Minggu 29
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Penilaian hasil karya murid.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui kekuatan dan kelemahan hasil karya masing-masing serta berusaha menambahbaikan kualiti karya dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna.
Prosedur
  1. Guru menilai hasil karya murid serta memberikan komen.
  2. Murid diminta untuk menyatakan kekuatan dan kelemahan masing-masing.
  3. Murid diminta untuk menambahbaikan hasil karya.
  4. Persembahan hasil karya murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh reka corak, kasut kanvas
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dalam aktiviti amali mereka corak pada kasut. Hasil warna motif adalah baik.

Tarikh 19 Julai 2012 (Khamis)
Minggu 29
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Hiasan Dalaman
Unit Pembelajaran
  • Pengenalan
  • Ciri-ciri hiasan dalaman
  • Aspek penting dalam hiasan dalaman
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenarai dan menerangkan perkara penting dalam hiasan dalaman dengan betul
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh gambar hiasan dalaman melalui tayangan projektor LCD.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran berdasarkan contoh gambar.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menerangkan isi pelajaran.
  4. Rumusan pelajaran dengan sesi soal jawab.
Keperluan Alat: LCD projektor.
Bahan: Contoh gambar hiasan dalaman
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kesederhanaan
Refleksi Murid berupaya menyatakan maksud dan aspek penting hiasan dalaman dengan betul.

Tarikh 20 Julai 2012 (Jumaat)
Minggu 29
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Hiasan Dalaman
Unit Pembelajaran Ciri-ciri Hiasan Dalaman  bagi ruang atau bilik tertentu rumah kediaman serta tempat awam.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta menyatakan fungsi hiasan dalaman bagi rumah kediaman serta tempat-tampat awam dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh gambar hiasan dalaman.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab. Latihan menjawab soalan teori
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD projektor.
Bahan: Contoh gambar hiasan dalaman.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menerangkan fungsi elemen reka bentuk hiasan dalaman dengan baik.

No comments:

Post a Comment