Sunday, February 9, 2014

RPH Minggu Ke - 6

Rancangan Pelajaran Harian ~  3 - 7 Februari 2014




Tarikh 3-4 Februari 2014 (Isnin dan Selasa)
Minggu 6
Catatan Cuti Ganti Tahun Baru Cina

Tarikh 5 Februari 2014 (Rabu)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Kaligrafi
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Meneliti kaligrafi rumi yang popular dengan baik.
  2. Mengetahui jenis-jenis tulisan khat dengan baik
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh rekaan kaligrafi.
  2. Guru memperkenal dan menyampaikan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting.
  4. Penilaian dengan sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen Manuskrip.
Bahan: Contoh kaligrafi.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Bertanggungjawab menyediakan alat bahan dalam pembelajaran.
Refleksi Murid berupaya klasifikasikan jenis-jenis kaligrafi dengan betul.

Tarikh 5 Februari 2014 (Rabu)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
  • Pengenalan
  • Sejarah seni catan
  • Aliran seni catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui definisi dan sejarah perkembangan catan,
  2. Memahami dan mengetahui ciri-ciri aliran catan realisme dan impresionisme.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh catan melalui tayangan LCD.
  2. Guru memperkenal dan menyampaikan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting.
  4. Penilaian melalui sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Buku nota, contoh catan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid memahami dan mengetahui isi pelajaran serta berupaya menjawab soalan-soalan yang dikemukakan dengan baik

Tarikh 6 Februari 2014 (Khamis)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Tipografi
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengenal pasti jenis-jenis muka taip dengan baik.
  2. Mengkaji saiz, anatomi dan rupa huruf dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh muka taip melalui tayangan LCD.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diarah untuk mencatat nota ringkas.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Contoh muka taip.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan berupaya membanding-bezakan jenis-jenis muka taip dengan betul.

Tarikh 23 Januari 2014 (Khamis)
Minggu 4
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K10
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
  • Aliran seni lukis penting.
    • Realisme
    • Impresionisme
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui gaya catan, penggunaan media dan teknik serta pelukis terkenal bagi aliran seni catan tertentu.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh catan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Perbicangan isi pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hormat-menghormati
Refleksi Murid mampu menyatakan gaya, penggunaan media dan teknik setiap aliran seni catan dengan baik.

Tarikh 7 Februari 2014 (Jumaat)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5 MPV
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kaligrafi
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Meneliti kaligrafi rumi yang popular dengan baik.
  2. Mengetahui jenis-jenis tulisan khat dengan baik
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh rekaan kaligrafi.
  2. Guru memperkenal dan menyampaikan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting.
  4. Penilaian dengan sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen Manuskrip.
Bahan: Contoh kaligrafi.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Bertanggungjawab menyediakan alat bahan dalam pembelajaran.
Refleksi Murid berupaya klasifikasikan jenis-jenis kaligrafi dengan betul.

No comments:

Post a Comment