Sunday, September 23, 2012

RPH Minggu Ke - 38

Rancangan Pelajaran Harian ~ 17 - 22 September 2012




Tarikh 17 September 2012 (Isnin)
Minggu 38
Catatan Cuti Umum Hari Malaysia
                   
Tarikh 18 September 2012 (Selasa)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5 
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan Kertas Peperiksaan Percubaan
Unit Pembelajaran Kertas 1: Teori Seni
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami kehendak soalan-soalan teori peperiksaan.
  2. Menyatakan jawapan peperiksaan dengan betul
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan.
  2. Guru membaca soalan kertas peperiksaan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan dan jawapan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Guru memberi ganjaran kepada murid yang berjaya dalam peperiksaan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Kertas pepriksaan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai BKesungguhan, kerjasama dan berterima kasih
Refleksi Murid dapat memahami kehendak soalan dan berupaya menyatakan jawapan dengan betul.

Tarikh 19 September 2012 (Rabu)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional Seni Tembikar
Unit Pemlajaran Bahan Utama Seni Tembikar'
  • Tanah liat
  • Sepuh
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui serta menyatakan fungsi setiap bahan dalam seni tembikar dengan tepat.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni tembikar,
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Kraf tembikar
Bahan: Contoh hasil karya tembikar.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menerangkan fungsi setiap bahan seni tembikar dengan betul.
 
Tarikh 19 September 2012 (Rabu)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Traditional - Anyaman
Unit Pembelajaran Bahan dan alat seni anyaman
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui setiap jenis bahan dan fungsi alat kraf anyaman dengan baik
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh alat bahan seni anyaman.
  2. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  3. Murid diminta untuk menyalin nota ringkas.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kraf Anyaman
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Penghargaan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan kerjasama dalam pembelajaran teori seni serta beruapa menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

Tarikh 20 September 2012 (Khamis)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Traditional - Anyaman
Unit Pembelajaran Bahan dan alat seni anyaman
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami dan mengetahui setiap jenis bahan dan fungsi alat kraf anyaman dengan baik
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh alat bahan seni anyaman.
  2. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  3. Murid diminta untuk menyalin nota ringkas.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kraf Anyaman
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Penghargaan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan kerjasama dalam pembelajaran teori seni serta beruapa menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

Tarikh 20 September 2012 (Khamis)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional~Tembikar
Unit Pembelajaran
  • Seni Tembikar
    • Teknik picit
    • Teknik lingkaran
    • Teknik kepingan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenarai dan menerangkan teknik-teknik penghasilan seni tembikar dengan betul
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni visual
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya tembikar teknik picit, lingkaran dan kepingan.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi-isi penting.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Seni Tembikar
Bahan: Contoh hasil tembikar.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kesederhanaan
Refleksi Murid berupaya menyatakan teknik penghasilan seni tembikar dengan betul.

Tarikh 21 September 2012 (Jumaat)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional ~ Tembikar
Unit Pembelajaran
  • Seni Tembikar
    • Tembikar Sayong
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan ciri-ciri, reka bentuk dan motif pada tembikar labu sayong dengan betul.
  2. menerangkan teknik pembakaran labu sayong secara tradisional dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya tembikar dalam buku.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan ciri-ciri reka bentuk serta teknik pembakaran tembikar.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tembikar
Bahan: Contoh tembikar
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan penghargaan karya tembikar.
Refleksi Murid berupaya menyatakan ciri-ciri, reka bentuk dan motif pada tembikar labu sayong serta teknik pembakarannya dengan betul.

Tarikh 22 September 2012 (Sabtu)
Minggu 38
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional ~ Anyaman
Unit Pembelajaran
  • Seni Anyaman
    • Proses Menganyam Anyaman
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menyatakan setiap proses menganyam dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran dengan menunjukkan contoh karya anyaman serta alat bahan anyaman.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan proses anyaman.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Anyman
Bahan: Contoh Anyaman
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan penghargaan karya Anyaman
Refleksi Murid berupaya menyatakan setiap proses anyaman dengan betul.

No comments:

Post a Comment