Saturday, August 4, 2012

RPH Minggu Ke - 31

Rancangan Pelajaran Harian ~ 30 Julai - 3 Ogos 2012




Tarikh 30 Julai 2012 (Isnin)
Minggu 31
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Hiasan Dalaman
Unit Pembelajaran Lukisan Perspektif 
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan perspektif ruang tamu dengan mengutamakan unsur bentuk, ruang dan warna dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan hiasan dalaman.
  2. Guru menunjukkan demonstrasi melukis lukisan perspektif.
  3. Murid diminta untuk memulakan aktiviti melukis.
  4. Guru memantau dan menbimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD projektor.
Bahan: Contoh lukisan hiasan dalaman.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan lukisan perspektif dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 30 Julai 2012 (Isnin)
Minggu 31
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
  • Ukiran Kayu
    • Unsur-unsur seni ukiran kayu
    • Pola carak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menbanding-bezakan unsur-unsur motif ukiran tradisional dengan betul.
  2. Mengetahui dan memahami pola corak seni ukiran kayu dengan kategorikannya dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh produk ukiran kayu.
  2. Murid diminta untuk menyatakan motif ukirannya.
  3. Guru menerangkan isi pelajaran.
  4. Perbincangan berdasarkan buku rujukan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau wali.
Bahan: Contoh ukiran kayu.
Media: Kraf tangan
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berhati-hati, kerjasama, hormat-menghormati.
Refleksi Murid dapat memahami tajuk perbincangan dengan baik serta menunjukkan komitmen yang menggalakkan dalam pembelajaran.
                   
Tarikh 31 Julai 2012 (Selasa)
Minggu 31
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional.
Unit Pembelajaran
  • Ukiran Kayu
    • Jenis-jenis silat bunga
    • Tokoh seni ukiran
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menbanding-bezakan jenis-jenis silat bunga ukiran kayu dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh produk ukiran kayu.
  2. Murid diminta untuk merasakan motif ukiran melalui deria sentuhan dan penglihatan.
  3. Guru menerangkan isi pelajaran.
  4. Perbincangan berdasarkan buku rujukan.
  5. Murid diminta untuk menulis nota dan melukis silat-silat bunga ukiran.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau wali.
Bahan: Contoh ukiran kayu.
Media: Kraf tangan
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berhati-hati, kerjasama, hormat-menghormati.
Refleksi Murid dapat memahami tajuk perbincangan dan berjaya menyalin nota dan melukis jenis-jenis silat bunga ukiran kayu dalam buku latihan dengan baik.

Tarikh 1 - 3 Ogos 2012 (Rabu-Jumaat)
Minggu 31
Catatan Mesyuarat Penyelarasan Skor PBS PSV SPM 2012
  • Tarikh: 1 - 3 Ogos 2012
  • Tempat: Pearl International Hotel, Kuala Lumpur
 

No comments:

Post a Comment