Saturday, June 16, 2012

RPH Minggu Ke - 24

Rancangan Pelajaran Harian ~  11 - 15 Jun 2012




Tarikh 11 Jun 2012 (Isnin)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan kertas peperiksaan
Unit Pembelajaran Kertas teori dan amali.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.
  2. Menyatakan kekuatan dan kelemahan kertas seni halus dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan secara keseluruhan.
  2. Murid diminta untuk membaca dan menyatakan kehendak soalan serta jawapan.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.

Tarikh 11 Jun 2012 (Isnin)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Pembetulan Kertas Peperiksaan
Unit Pembelajaran Kertas teori dan amali.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.
  2. Menyatakan kekuatan dan kelemahan kertas seni halus dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan secara keseluruhan.
  2. Murid diminta untuk membaca dan menyatakan kehendak soalan serta jawapan.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.

Tarikh 12 Jun 2012 (Selasa)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Reka Corak - Kajian Warna Cadangan Reka Letak                             Corak.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 4 kajian / gubahan warna bagi reka corak yang dipilih dengan baik, menarik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya kajian warna dan menerangkan konsep gubahan warna.
  2. Amali murid menghasilkan kajian warna reka corak.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan karya lukisan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Peralatan ICT
Bahan: Contoh gubahan warna.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti pembelajaran dan hasil kajian warna murid adalah baik.

Tarikh 13 Jun 2012 (Rabu)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran Pembetulan
  • Lukisan / Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memberi komen yang membina terhadap hasil karya lukisan dengan baik.
  2. Menyatakan kekuatan dan kelemahan karya lukisan masing-masing dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan karya lukisan peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil karya lukisan peperiksaan yang baik.
  2. Guru memberi komen keputusan dan kualiti lukisan secara keseluruhan.
  3. Murid diminta untuk memberi komen terhadap karya lukisan rakan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan penghargaan nilai estetik karya lukisan.
Refleksi Murid berupaya membanding-bezakan kekuatan dan kelemahan hasil karya dari segi gubahan, teknik mewarna, dan kekemasan dengan baik.
 
Tarikh 13 2012 (Rabu)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Pembetulan
  • Lukisan / Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memberi komen yang membina terhadap hasil karya lukisan dengan baik.
  2. Menyatakan kekuatan dan kelemahan karya lukisan masing-masing dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan karya lukisan peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil karya lukisan peperiksaan yang baik.
  2. Guru memberi komen keputusan dan kualiti lukisan secara keseluruhan.
  3. Murid diminta untuk memberi komen terhadap karya lukisan rakan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan penghargaan nilai estetik karya lukisan.
Refleksi Murid berupaya membanding-bezakan kekuatan dan kelemahan hasil karya dari segi gubahan, teknik mewarna, dan kekemasan dengan baik.

Tarikh 14 Jun 2012 (Khamis)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Lukisan produk reka corak tiga sudut pandangan berbeza.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan produk reka corak pada kasut kanvas dari tiga sudut pandangan yang berbeza dengan baik, kualiti dan realistik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil karya lukisan peperiksaan yang baik.
  2. Guru memberi komen keputusan dan kualiti lukisan secara keseluruhan.
  3. Murid diminta untuk memberi komen terhadap karya lukisan rakan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan lukisan dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 14 Jun 2012 (Khamis)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Pembetulan
  • Lukisan / Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memberi komen yang membina terhadap hasil karya lukisan dengan baik.
  2. Menyatakan kekuatan dan kelemahan karya lukisan masing-masing dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan karya lukisan peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh logo kepada murid.
  2. Murid diminta untuk menyatakan maklumat logo berdasarkan pengetahuan sedia ada.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tulis.
Bahan: Contoh logo.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Bertanggungjawab.
Refleksi Murid berupaya membanding-bezakan kekuatan dan kelemahan hasil karya dari segi gubahan, teknik mewarna, dan kekemasan dengan baik.

Tarikh 15 Jun 2012 (Jumaat)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan Alam Semulajadi.
  • Teknik mewarna.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan berhal-bendakan pokok dengan menggunakan media pastel dengan baik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan pastel.
  2. Guru menunjukkan demonstrasi teknik melukis.
  3. Murid diminta untuk mengikut teknik mewarna  langkah demi langkah.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat/media: Oil Pastel.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama, kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya mengikut aktiviti amali mewarna dengan baik.

No comments:

Post a Comment