Monday, February 13, 2012

RPH Minggu Ke - 6

Rancangan Pelajaran Harian ~ 7 - 11 Februari 2012



Tarikh 7 Februari 2012 (Selasa)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan berhal-bendakan flora dengan menggunakan media cat air dengan mengutamakan unsur bentuk dan warna.
Aktiviti Pembelajaran Amali mencatan
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya catan.
  2. Murid diminta memberi komen pada catan yang ditunjukkan.
  3. Guru membuat demonstrasi teknik mewarna.
  4. Amali mewarna catan.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus bulat.
Bahan: Contoh catan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya mengujudkan ton pencahayaan pada motif flora yang dilukis dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 7 Februari 2012 (Selasa)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan Pensel Warna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel warna bersubjekkan flora dengan penekanan kepada unsur struktur bentuk dan warna dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya luksian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur seni yang diaplikasikan serta ciri-ciri lukisan.
  3. Guru membuat demonstrasai melukis dan mewarna.
  4. Amali melukis dan mewarna oleh murid.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan tolong-menolong.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali. Hasil lukisan adalah baik.

Tarikh 8 Februari 2012 (Rabu)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Luksian
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel warna bersubjekkan flora dengan penekanan kepada unsur struktur bentuk dan warna dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya luksian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur seni yang diaplikasikan serta ciri-ciri lukisan.
  3. Guru membuat demonstrasai melukis dan mewarna.
  4. Amali melukis dan mewarna oleh murid.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Buku nota, contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali. Hasil lukisan murid berjaya menunjukkan unsur bentuk dan warna dengan baik.

Tarikh 9 Februari 2012 (Khamis)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran Lukisan Pensel Warna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel warna bersubjekkan flora dengan penekanan kepada unsur struktur bentuk dan warna dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya luksian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur seni yang diaplikasikan serta ciri-ciri lukisan.
  3. Guru membuat demonstrasai melukis dan mewarna.
  4. Amali melukis dan mewarna oleh murid.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Buku nota, contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali. Hasil lukisan murid berjaya menunjukkan unsur bentuk dan warna dengan baik.

Tarikh 9 Februari 2012 (Khamis)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab soalan latihan teori seni visual berbentuk objektif dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh catan melalui tayangan LCD.
  2. Murid diminta untuk menyatakan aliran seni catan berkenaan.
  3. Guru mengedarkan buku latihan teori.
  4. Murid diiminta untuk menjawab soalan.
  5. perbincangan dan pembetulan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Buku nota, contoh catan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid memahami dan mengetahui isi pelajaran serta berupaya menjawab sekurang-kurangnya 15 daripada 20 soalan objektif yang dikemukakan dengan betul.

Tarikh 10 Februari 2012 (Jumaat)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab soalan latihan teori seni visual berbentuk objektif dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh lukian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan media dan teknik lukisan yang digunakan.
  3. Guru mengedarkan buku latihan teori.
  4. Murid diiminta untuk menjawab soalan.
  5. perbincangan dan pembetulan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Contoh lukisan pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan
Refleksi Murid memahami dan mengetahui isi pelajaran serta berupaya menjawab sekurang-kurangnya 20 daripada 30 soalan objektif yang dikemukakan dengan betul.

Tarikh 11 Februari 2012 (Sabtu)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan cat air berhal-bendakan hidupan marin dengan mengutamakan unsur bentuk dan warna.
Aktiviti Pembelajaran Amali mencatan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya catan.
  2. Murid diminta memberi maklumat berdasarkan catan yang ditunjukkan.
  3. Guru membuat demonstrasi teknik mewarna.
  4. Amali mewarna catan.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran
Keperluan Alat: Berus
Media: Cat air.
Bahan: Contoh catan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan catan berhal-bendakan hidupan marin dengan baik, menarik dan berkualiti.

Tarikh 11 Februari 2012 (Sabtu)
Minggu 6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K7 & 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus.
Unit Pembelajaran Lukisan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab soalan latihan teori seni visual berbentuk objektif dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Latihan teori seni halus.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh lukian.
  2. Murid diminta untuk menyatakan media dan teknik lukisan yang digunakan.
  3. Guru mengedarkan buku latihan teori.
  4. Murid diiminta untuk menjawab soalan.
  5. perbincangan dan pembetulan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Contoh lukisan pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan
Refleksi Murid memahami dan mengetahui isi pelajaran serta berupaya menjawab sekurang-kurangnya 20 daripada 30 soalan objektif yang dikemukakan dengan betul.

No comments:

Post a Comment