Wednesday, May 9, 2012

RPH Minggu ke - 18

Rancangan Pelajaran Harian ~  30 April - 4 May 2012




Tarikh 30 April 2012 (Isnin)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3 & 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Lukisan
Unit Pembelajaran Lukisan tiga sudut pandangan berbeza sebuah kasut kanvas
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan yang menggambarkan tiga sudut pandangan berbeza sebuah kasut kanvas yang bercorak hidupan marin dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan kasut kanvas.
  2. Guru menerangkan teknik menghasilkan lukisan.
  3. Amali murid menghasilkan lukisan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali melukis dan hasil lukisan adalah baik dan berkualiti.

Tarikh 1 May 2012 (Selasa)
Minggu 18
Catatan Cuti Umum Hari Pekerja

Tarikh 2 May 2012 (Rabu)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K3
Masa 70 Minit
Bidang Luksian 
Unit Pemlajaran Lukisan Pensel Alam Benda
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel berhal-bendakan peralatan melukis dan mencatan dengan penekanan diberi kepada unsur bentuk, ruang dan jalinan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya lukisan alam benda.
  2. Guru menerangkan teknik penghasilan.
  3. Murid diminta untuk memulakan amali melukis.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kesederhanaan.
Refleksi Murid berupaya melukis struktur bentuk peralatan mecatan dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 2 May 2012 (Rabu)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Sistem Identiti Korporat
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri penting dalam sistem identiti korporat serta memberikan contoh dengan betul. 
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh rekaan grafik identiti korporat.
  2. Guru menerangkan ciri-ciri penting dalam rekaan grafik identiti korporat.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi penting serta memberikan contoh yang sesuai.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh reka bentuk grafik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid berupaya menyatakan ciri-ciri reka bentuk dalam sisitem korporat identiti dengan betul.

Tarikh 3 May 2012 (Khamis)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5 & 4K7
Masa 70 Minit
Bidang Komunilasi Visual
Unit Pembelajaran Sistem Identiti Korporat
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri penting dalam sistem identiti korporat serta memberikan contoh dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh rekaan grafik identiti korporat.
  2. Guru menerangkan ciri-ciri penting dalam rekaan grafik identiti korporat.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi penting serta memberikan contoh yang sesuai.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh reka bentuk grafik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya menyatakan ciri-ciri reka bentuk dalam sisitem korporat identiti dengan betul.

Tarikh 3 May 2012 (Khamis)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K5
Masa 70 Minit
Bidang Lukisan
Unit Pembelajaran Lukisan Pensel Alam Benda
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensel berhal-bendakan peralatan melukis dan mencatan dengan penekanan diberi kepada unsur bentuk, ruang dan jalinan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya lukisan alam benda.
  2. Guru menerangkan teknik penghasilan.
  3. Murid diminta untuk memulakan amali melukis.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lukisan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh lukisan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya melukis struktur bentuk peralatan mecatan dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 4 May 2012 (Jumaat)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K9 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Poster
  • Pengenalan
  • Struktur dan reka letak imej
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan struktur dan reka letak imej pada poster dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh rekaan poster.
  2. Murid diminta untuk menyatakan maklumat yang terdapat pada poster.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh Poster
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan sewaktu proses pembelajaran. Nota pembelajaran telah dicatat dengan baik.

No comments:

Post a Comment