| Tarikh | 3 - 7 November 2014 (Isnin - Jumaat) |
| Minggu | 45 |
| Catatan | Peperiksaan SPM Bermula |
Sunday, November 9, 2014
RPH Minggu Ke - 45
Rancangan Pelajaran
Harian ~ 3 - 7 Oktober 2014
RPH Minggu Ke - 44
Rancangan Pelajaran
Harian ~ 27 - 31 Oktober 2014
| Tarikh | 27 Oktober 2014 (Isnin) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Reka Bentuk Industri |
| Unit Pembelajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Amali melukis. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Alat: Pensil Bahan: Buku lakaran Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kemasan dan kebersihan |
| Refleksi | Kebanyakan murid berupaya menghasilkan lakaran reka bentuk dengan merujuk kepada contoh lakaran dengan baik. |
| Tarikh | 27 September 2014 (Isnin) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Kertas 1 - Teori Seni Visual |
| Unit Pembelajaran | Kertas model peperiksaan |
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Perbincangan kertas soalan model peperiksaan. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Bahan: Buku kerja. Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kerjasama dan berdisiplin. |
| Refleksi | Murid menunjukkan kerjasama sewaktu aktiviti pembelajaran. Berdasarkan respon murid terhadap item dalam latihan, majoriti murid berupaya menjawab soalan dengan betul. |
| Tarikh | 28 Oktober 2014 (Selasa) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Komunikasi |
| Unit Pemlajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Amali melukis. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Bahan: Contoh logo. Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kemasan dan kebersihan. |
| Refleksi | Kebanyakan murid berupaya menghasilkan lakaran idea dengan baik dan berkualiti. |
| Tarikh | 29 Oktober 2014 (Rabu) |
| Minggu | 44 |
| Catatan | Majlis Penyampaian Sijil & Hadiah 2014 |
| Tarikh | 30 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Halus |
| Unit Pembelajaran | Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual |
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran |
|
| Prosedur |
|
| Keperluan |
Bahan: Contoh karya catan dan arca Media: Catan Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Apresiasi karya seni catan. |
| Refleksi | Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan. |
| Tarikh | 30 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Halus |
| Unit Pembelajaran |
Lukisan
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Amali melukis dan mewarna. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Media: Oil Pastel Bahan: Contoh Lukisan. Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kekemasan dan penghargaan nilai estetik alam semulajadi. |
| Refleksi | Murid berupaya menghasilkan lukisan mengikut langkah-langkah mewarna dengan baik. Namun ramai murid yang tidak membawa media warna dan kurang menunjukkan komitmen yang baik. Murid diminta untuk menyiapkan latihan sebagai kerja rumah. |
| Tarikh | 31 Oktober 2014 (Jumaat) |
| Minggu | 44 |
| Catatan | Majlis Restu Ilmu SPM 2014 |
Subscribe to:
Posts (Atom)