| Tarikh | 3 - 7 November 2014 (Isnin - Jumaat) |
| Minggu | 45 |
| Catatan | Peperiksaan SPM Bermula |
Sunday, November 9, 2014
RPH Minggu Ke - 45
Rancangan Pelajaran
Harian ~ 3 - 7 Oktober 2014
RPH Minggu Ke - 44
Rancangan Pelajaran
Harian ~ 27 - 31 Oktober 2014
| Tarikh | 27 Oktober 2014 (Isnin) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Reka Bentuk Industri |
| Unit Pembelajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Amali melukis. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Alat: Pensil Bahan: Buku lakaran Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kemasan dan kebersihan |
| Refleksi | Kebanyakan murid berupaya menghasilkan lakaran reka bentuk dengan merujuk kepada contoh lakaran dengan baik. |
| Tarikh | 27 September 2014 (Isnin) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Kertas 1 - Teori Seni Visual |
| Unit Pembelajaran | Kertas model peperiksaan |
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Perbincangan kertas soalan model peperiksaan. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Bahan: Buku kerja. Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kerjasama dan berdisiplin. |
| Refleksi | Murid menunjukkan kerjasama sewaktu aktiviti pembelajaran. Berdasarkan respon murid terhadap item dalam latihan, majoriti murid berupaya menjawab soalan dengan betul. |
| Tarikh | 28 Oktober 2014 (Selasa) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Komunikasi |
| Unit Pemlajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Amali melukis. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Bahan: Contoh logo. Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kemasan dan kebersihan. |
| Refleksi | Kebanyakan murid berupaya menghasilkan lakaran idea dengan baik dan berkualiti. |
| Tarikh | 29 Oktober 2014 (Rabu) |
| Minggu | 44 |
| Catatan | Majlis Penyampaian Sijil & Hadiah 2014 |
| Tarikh | 30 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Halus |
| Unit Pembelajaran | Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual |
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran |
|
| Prosedur |
|
| Keperluan |
Bahan: Contoh karya catan dan arca Media: Catan Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Apresiasi karya seni catan. |
| Refleksi | Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan. |
| Tarikh | 30 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 44 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Halus |
| Unit Pembelajaran |
Lukisan
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Amali melukis dan mewarna. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Media: Oil Pastel Bahan: Contoh Lukisan. Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kekemasan dan penghargaan nilai estetik alam semulajadi. |
| Refleksi | Murid berupaya menghasilkan lukisan mengikut langkah-langkah mewarna dengan baik. Namun ramai murid yang tidak membawa media warna dan kurang menunjukkan komitmen yang baik. Murid diminta untuk menyiapkan latihan sebagai kerja rumah. |
| Tarikh | 31 Oktober 2014 (Jumaat) |
| Minggu | 44 |
| Catatan | Majlis Restu Ilmu SPM 2014 |
Monday, October 27, 2014
RPH Minggu Ke - 43
Rancangan Pelajaran
Harian ~ 20-24 Oktober 2014
| Tarikh | 20 Oktober 2014 (Isnin) |
| Minggu | 43 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Pembetulan |
| Unit Pembelajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Pembetulan teori seni visual. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Bahan: Kertas soalan peperiksaan. Rujukan: PSV SPM |
| Penerapan Nilai | Kerjasama dan bertanggungjawab. |
| Refleksi | Murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan yang betul berpandukan dengan buku rujukan dengan baik. |
| Tarikh | 21 Oktober 2014 (Isnin) |
| Minggu | 43 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Teori Seni Visual |
| Unit Pembelajaran |
Pakej
Ulangkaji
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Latihan menjawab kertas soalan model SPM. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Bahan: Kertas Model SPM |
| Penerapan Nilai | Bertanggungjawab dan berdisiplin. |
| Refleksi | Murid berupaya menjawab kesemua 50 soalan objektif teori seni dalam masa 1 jam 15 minit dengan baik. |
| Tarikh | 19 Ogos 2014 (Selasa) |
| Minggu | 43 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Catatan | Pameran Seni Visual 2014
|
| Tarikh | 20 Ogos 2014 (Rabu) |
| Minggu | 43 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual |
| Unit Pemlajaran | Sumbangan Kumpulan, Angkatan, dan Persatuan Seni Lukis Malaysia. |
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Pembelajaran teori seni. |
| Prosedur |
|
| Keperluan |
Bahan: Majalah seni visual. Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Apresiasi dan penghargaan sumbangan segala organisasi dan Angkatan seni visual. |
| Refleksi | Murid berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik. Murid diminta untuk membuat ulangkaji pembelajaran di rumah. |
| Tarikh | 22 Oktober 2014 (Rabu) |
| Minggu | 43 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Reka Bentuk Industri |
| Unit Pembelajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Amali melukis. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Alat: Pensil Bahan: Buku lakaran Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kemasan dan kebersihan |
| Refleksi | Kebanyakan murid berupaya menghasilkan lakaran reka bentuk dengan merujuk kepada contoh lakaran dengan baik. |
| Tarikh | 23 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 43 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual |
| Unit Pembelajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Perbincangan teori seni visaul |
| Prosedur |
|
| Keperluan |
Bahan: Contoh karya catan dan arca Media: Catan Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Apresiasi karya seni catan. |
| Refleksi | Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan. |
| Tarikh | 23 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 43 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Reka Bentuk Industri |
| Unit Pembelajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Amali melukis. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Alat: Pensil Bahan: Buku lakaran Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Kerjasama, kemasan dan kebersihan. |
| Refleksi | Kebanyakan murid berupaya menghasilkan lakaran reka bentuk dengan merujuk kepada contoh lakaran dengan baik. |
| Tarikh | 24 Oktober 2014 (Jumaat) |
| Minggu | 43 |
| Catatan |
Pameran Seni Visual Visions Of Home 2014
|
RPH Minggu Ke - 42
Rancangan Pelajaran
Harian ~ 13-17 Oktober 2014
| Tarikh | 13 Oktober 2014 (Isnin) |
| Minggu | 42 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Catatan | Peperiksaan Penggal Kedua
|
| Tarikh | 13 Oktober 2014 (Isnin) |
| Minggu | 42 |
| Catatan | Pelajar Tingkatan 5 - Cuti Belajar dari 13-16 Oktober 2014 |
| Tarikh | 14 Oktober 2014 (Selasa) |
| Minggu | 42 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Refleksi | Peperiksaan Penggal Kedua
|
| Tarikh | 15 Oktober 2014 (Rabu) |
| Minggu | 42 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Catatan | Pelajar Tingkatan 5 - Cuti Belajar dari 13-16 Oktober 2014 |
| Tarikh | 15 Oktober 2014 (Rabu) |
| Minggu | 42 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K10 |
| Catatan | Peperiksaan Penggal Kedua
|
| Tarikh | 16 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 42 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Catatan | Pelajar Tingkatan 5 - Cuti Belajar dari 13-16 Oktober 2014 |
| Tarikh | 16 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 42 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Seni Halus |
| Unit Pembelajaran |
Lukisan/Catan
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Perbincangan. |
| Prosedur |
|
| Keperluan | Bahan: Karya lukisan murid. Rujukan: PSV SPM |
| Penerapan Nilai | Penghargaan dan apresiasi karya lukisan. |
| Refleksi | Murid memahami serta mengetahui kekuatan dan kelemahan masing-masing dalam penghasilan karya seni halus. Murid juga menunjukkan penghargaan dan apresiasi terhadap hasil kerja rakan dengan baik. |
| Tarikh | 17 Oktober 2014 (Jumaat) |
| Minggu | 42 |
| Catatan | Tiada kelas |
Saturday, October 11, 2014
RPH Minggu Ke-41
Rancangan Pelajaran
Harian ~ 6 - 10 Oktober 2014
| Catatan | Cuti Umum ~ Hari Raya Haji |
| Tarikh | 7 Oktober 2014 (Selasa) |
| Minggu | 41 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Catatan | Peperiksaan Penggal Ke-2
|
| Tarikh | 8 Oktober 2014 (Rabu) |
| Minggu | 41 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual |
| Unit Pemlajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Ulangkaji ~ Pembelajaran teori seni visual. |
| Prosedur |
|
| Keperluan |
Bahan: Majalah seni visual. Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Apresiasi dan penghargaan sumbangan segala organisasi dan Angkatan seni visual. |
| Refleksi | Murid berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik. Murid diminta untuk membuat ulangkaji pembelajaran di rumah. |
| Tarikh | 8 Oktober 2014 (Rabu) |
| Minggu | 41 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Catatan | Peperiksaan Penggal Ke-2
|
| Tarikh | 9 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 41 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 5K4 |
| Masa | 70 Minit |
| Bidang | Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual |
| Unit Pembelajaran |
|
| Hasil Pembelajaran | Pada
akhir pelajaran murid dapat:
|
| Aktiviti Pembelajaran | Pembelajaran teori seni. |
| Prosedur |
|
| Keperluan |
Bahan: Contoh karya catan dan arca Media: Catan Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
| Penerapan Nilai | Apresiasi karya seni catan. |
| Refleksi | Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan. |
| Tarikh | 9 Oktober 2014 (Khamis) |
| Minggu | 41 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Tingkatan | 4K5 & 4K10 |
| Masa | 70 Minit |
| Catatan |
Peperiksaan Penggal Ke-2
|
| Tarikh | 10 Oktober 2014 (Jumaat) |
| Minggu | 41 |
| Catatan | Tiada kelas |
Subscribe to:
Posts (Atom)